1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Gelin geleceğinizi birlikte planlayalım’
‘Gelin geleceğinizi birlikte planlayalım’

‘Gelin geleceğinizi birlikte planlayalım’

Yöneticilik yaptığı dönemlerde bile Eğitimci kimliğiyle tanıdığımız Müslim Alacali'nın 2014 yılında temellerini attığı ALC ACADEMY of LEADERSHIP & CONSULTING ‘Liderlik ve Yönetim Danışmanlığı Akademisi ile profesyonel eğitim kadrosu ile bölgeye kazandırd

A+A-

‘’GELİN GELECEĞİNİZİ BİRLİKTE PLANLAYALIM’’ 


Anlayışı ile çalışanlar ve iş arayanlar için; Halkla İlişkiler, Yönetici Asistanlığı, Satış Uzmanı, Satış Yönetimi. Pazarlama Uzmanı, Satın alma Uzmanı, İş Yaşamında Başarı, Müşteri Odaklı Yaklaşım, Etkili İletişim, Kariyer Planlama, Beden dili, Proje Yönetimi, Etkili Sunum Teknikleri, İnsan Kaynakları, Takım Çalışması, Ekip Liderliği, Müzakere Teknikleri, Toplantı Yönetimi, Etkili Konuşma ve Hitabet, Aile Danışmanlığı Eğitimi vb. katılımcılarına sunduğu eğitim programları ile bölgeye hitap eden ALC  ACADEMY of LEADERSHIP & CONSULTING Diyarbakır başta olmak üzere tüm bölgeye hizmet etmeye devam ediyor.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan eğitimci Müslim Alacali'nın “ALC Academy Of Leadership Consulting özel eğitim kurumunun kurucusu ve yöneticisiyim. 1974 Diyarbakır doğumlu evli ve iki çocuk sahibiyim. İşletme Fakültesi mezunuyum. 89 yılında Stajyer olarak başladığım iş hayatımın 15 yılını Uluslar arası Otomotiv Sektörünün öncü firmalarından birinde geçirdim. İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Adana, Van ve Diyarbakır olmak üzere bir çok ilde 13 yılı Orta düzey Yöneticilik, 10 yılı Üst Düzey Yöneticilik olmak üzere toplam 25 yılı geride bıraktığım bu zaman zarfında bir çok başarılı projeye imza attım. Dicle Üniversitesinde, Yönetim Organizasyon ve Denetim, İstihdam ve İşgücü, Kariyer Planlama  konularında konferanslar verdim” dedi.


Eğitim şart düsturu ile iş hayatına baktıklarını dile getiren Alacali, “Eğitim şart düsturu ile baktığım iş hayatında sayısız eğitimler aldım, eğitimler verdim. Halen değişen şartlar ve koşullar çerçevesinde eğitim almaya devam etmekteyim. İş dünyası ile yaptığımız işsizlik ve istihdam konulu görüşmelerde her defasında karşılaştığımız gerçeklik, esas sorunun işsizlik olmakla birlikte onunda ötesinde kalifiye eleman olmayışı  gerçeğidir.

Çoğu zaman iş var, kalifiye eleman yok. İşverenler, insan kaynağında, mesleki eğitimi olan, yetenekli, inisiyatif kullanabilen bireylere yönelmekte ve bu sebepten vasıfsız iş gücü işsiz kalmakta, bu süreçten olumsuz olarak en fazla etkilenen kesim çalışmayan işsiz kesim olarak görülse de, aslında bir o kadar olumsuz etkilenen işveren kesimidir, çünkü bir servet harcanarak yapılan onlarca yatırım kalifiye eleman yokluğu sebebiyle atıl kalmakta, üretim yapamamakta, etkin çalışamamakta veya beklenen verimlilik elde edilememektedir, böylece kriz yaşayabilmekte diğer yandan da  her geçen gün toplumda ekonomik ve beraberinde getirdiği sosyal problemler ile telafisi mümkün olmayan yaralar açmaktadır” diye konuştu.
Kişisel ve Mesleki Gelişim eğitimlerinin gerekliliğinden de bahseden Alacali, “Yarayı derinleştirmemek için önemli olan, Kişisel ve Mesleki Gelişim eğitimlerinin gerekliliğini ve önemini sanayicisinden sivil toplum kuruluşlarına, tüm herkesin mesleki eğitiminin önemini kavrayıp üzerine düşen çalışmaları yapmasıdır. Bu çerçevede Kamuoyunun bakış açısı ve anlayışının da bu noktaya çekilmesidir.


Tam da bu noktada kurum olarak bu eksikliği gören çalışanların gerek mesleki gerekse kişisel gelişimlerine katkı sunmak ve bunun yanında vasıfsız işgünü istihdama katkı sağlamak iş dünyasına kazandırmak için 2014 yılında temelini attığımız  ALC ACADEMY of LEADERSHIP & CONSULTING ‘’Liderlik ve Yönetim Danışmanlığı Akademisini’’ profesyonel eğitimci kadrosu ile bölgemize kazandırdık. Müşteri portföyümüz  hızla genişlemekte ve her geçen gün kurumumuzdan yönetim danışmanlığı ve egitim hizmeti almak için irtibata geçenlerin sayısı artmaktadır.
Tamamı iş dünyasından gelen alanlarında Uzman Eğitimci kadromuz ile Akademimizde;  Kurumlara, Ortaklarına ve Yönetici kadrolarına sektörel bazlı olmak üzere   Yönetim danışmanlığı, İnsan Kaynakları Yönetimi Danışmanlığı, Marka, Satış ve Pazarlama Danışmanlığı, Aile Şirketlerinde Entegrasyon ve Kurumsallaşma Süreci Danışmanlığı, Kurumsal Aidiyet Arttırma ve benzeri danışmanlık hizmetlerini vermekteyiz dedi. 
        
        

HABERE YORUM KAT