1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Geleneksel Bayramlaşma Töreni
Geleneksel Bayramlaşma Töreni

Geleneksel Bayramlaşma Töreni

Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl başkanlığında her yıl Geleneksel Bayramlaşma töreni düzenlendi.

A+A-

Dernek üyeleri arasında düzenlenen bayramlaşma törenine Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz ve Diyarbakır 22 dönem Milletvekili Mesut Değer ,Diyarbakır Ak Parti İl Başkanı Muhammed Akar , Diyarbakır Kutu Ambalaj Fabrikası, Sur Özergin İnşaat Firmaları, Dicle Kolonyaları Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Süleyman Ergin, Ak Parti Eğil İlçe Başkanı Mehmet Karakaş,Gazeteci Ahmet Beşenk  dernek üyeleri katıldı. 

Mübarek Ramazan bayramının barış ve kardeşliğin pekiştirilmesi noktasında anlamlı bir gün olduğunu dile getiren Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, "Mübarek Ramazan  bayramının barış ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi noktasında anlamlı bir gün olduğunu Müslüman kardeşlerimin bildiği üzere bayramlar küslerin, dargınların ve birbiri ile kavgalı olanların her şeyi unutup barıştığı bir gün olup, Umarım ülkemizi karıştırmaya çalışan şer odaklarına karşı birlik ve beraber olacağımız gün çok uzak değil sağduyu elden bırakmayıp çağrıları bu yönde yapmaya devam etmeliyiz. Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl başkanlığı olarak ikinci bayramlaşma programımızı gerçekleştirdik. Programa gösterilen ilgiden dolayı gururluyuz ve bize inanan kardeşlerimizin hiç şüphesi olmasın ki memleketimize ve ülkemize faydalı olacak başarılı projelere imza atacağız. Erdemliler Hareketi Derneği Genel merkezimiz ve Diyarbakır İl Başkanlığı kadromuz hepsi birbirinden iyi ve kendi alanında birçok başarıya imza atmış güzel insanlardan oluşuyor.

Bugün Erdemliler Hareketi Derneği binasında gerçekleştirdiğimiz geleneksel Bayramlaşma proğramına icabet eden değerli üyelerince gelen misafirlerimizede sonsuz teşekkür ediyorum.Biz lafla değil sözde değil özde hizmet ediyoruz ve en güzel hizmetide halkımıza vermeye devam edeceğiz . Beraber mutlu huzurlu bir Diyarbakır için çalışacağımıza söz verdik kendimize yakışanı yapacağız.Bu vesile ile tüm halkımızın Mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.
Sur Özergin İnşaat Firmaları, Dicle Kolonyaları Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Süleyman Ergin, şunları söyledi

Değerli kardeşim  derneğin başkanı Atilla kaymaz bey güzel hizmetler yapmaktadır ,derneğin yönetim kurulu üyesi olarak derneğimizle gurur duyuyorum.erdemliler hareketi derneği Türkiyede kendisini ispatlamış bir dernektir her zaman mazlumun çaresizin  kimsesizin yanında olmuştur kapılarımız devamlı açıktır barış ve kardeşlik dostluğun yanında ve  halkın yanında olacaktır  hayırlısı Allahtan dernek olarak istihdam a yönelik projelerimiz olacaktır gayemiz çabamız Allah için çalışmaktır  birbirinden güzel kurucu üyelerimiz var herkes kendi çapında bir çapa gösteriyor onun için bu saygın dernekte görev almanın mutluluğunu yaşıyorum en güzel hizmeti Diyarbakırımıza yapacağız  dedi.

HABERE YORUM KAT