1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gelecekte eczacılığın rolü
Gelecekte eczacılığın rolü

Gelecekte eczacılığın rolü

Diyarbakır'da "Geçmişten Günümüze Eczacılık ve İlaç Sanayi, Gelecekte Eczacılığın Rolü" konulu bir söyleşi düzenlendi.

A+A-

Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından, '14 Mayıs Eczacılar Günü' vesilesiyle "Geçmişten Günümüze Eczacılık ve İlaç Sanayi, Gelecekte Eczacılığın Rolü" konulu bir söyleşi düzenlendi.

Söyleşi, Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Temel'in açılış konuşması ile başladı. Prof. Dr. Hamdi Temel, Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nin tanıtımını yaparak fakültenin projelerinden söz etti.
                                                                                    
Daha sonra söz alan Diyarbakır Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Ferat Değer günümüz eczacılarının yaşadığı sıkıntılardan bahsederek, eczacıları birlik olmaya çağırdı.

GELECEKTE ECZACILIK

Söyleşiye konuşmacı olarak katılan özel bir ilaç firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran katılımcılarla eczacılık tecrübelerini paylaşarak, eczacılığın geleceği konusunda geleceğin eczacılarına tavsiyelerde bulundu.

Söyleşide ağırlıklı olarak 12 .04. 2014'te yürürlüğe giren 28970 sayılı eczacılar ve eczaneler hakkında yönetmelik ve Sağlık Bakanlığı teşkilatlarına ve görevlerine ilişkin kanun tasarısı hakkında konuşuldu. Eczacıların kaderini değiştiren bu yönetmelik ve kanun tasarısının getireceği olumlu ve olumsuz durumlar değerlendirilerek ileride eczacıların neler yapması gerektiği üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

PLAKET TAKDİMİ YAPILDI

Yoğun ilgi gösterilen söyleşiye Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencilerinin yanı sıra çeşitli ecza depolarından katılımcılar ve Diyarbakır'daki serbest eczacılar ilgi gösterdi. Söyleşi, Prof. Dr. Hamdi Temel'in Ecz. Berat Beran'a plaket takdimi ile son buldu.

HABERE YORUM KAT