1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. 'Gelecek, yaşlılarımızın elinde şekillenecek'
'Gelecek, yaşlılarımızın elinde şekillenecek'

'Gelecek, yaşlılarımızın elinde şekillenecek'

Ankara Sanayici ve İş adamları Derneği Başkanı (ASİAD) Barış Aydın, yaşlılar haftası nedeniyle yaptığı açıklamada “Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız büyüklerimizi bugün değil her zaman başımızın üstünde taşımalıyız” dedi.

A+A-
Toplumun en önemli değerlerinin başında yaşlılarımızın geldiğini ifade eden Barış Aydın, “Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil her günde hatırlayarak sevgi ve saygımızı göstermeliyiz, onlarla birlikte olduğumuzu hissettirmeliyiz.
 
Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Gelecek, yaşlılarımızın elinde şekillenecek” dedi.
 
Yaşlı nüfusun her geçen gün arttığına vurgu yapan Aydın, Şunları söyledi:
 
“Yapılan istatistiklere göre 1980'li yıllarda yüzde 4 seviyesinde olan yaşlı nüfus oranı 2013'de yüzde 7,7'yi gösteriyor; 2023 yılında ise yüzde 10,2'ye ulaşması bekleniyor. Sadece Ankara özelinde baktığımızda 2013 TÜİK verileri 208 bini kadın, 155 bini de erkek olmak üzere 65 yaşın üzerinde 363 bin kişi bulunduğunu gösteriyor. Yaşlı nüfusun artmasıyla birlikte, onların yaşam standardını yükseltecek olanaklar da artırılmalı. Bilgi ve birikimleri ile topluma ışık tutacak, yön verecek yaşlılarımız hak ettiği şekilde yaşamalı. Başta aile bireyleri olmak üzere toplumun her kesimi onlara en iyi koşulları sunmak için seferber olmalıdır.”
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT