1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Geleceğe en iyi yatırım
Geleceğe en iyi yatırım

Geleceğe en iyi yatırım

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ''Sağlık Çalışanlarıyla Yürüyoruz'' temalı yürüyüş düzenlendi.

A+A-
Sağlık Bakanlığı'nca 2014 yılının 'Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı' ilan edilmesinin ardından harekete geçen Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 'Sağlık Çalışanlarıyla Yürüyoruz' temalı yürüyüş etkinliği düzenlendi.
 
Yürüyüş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Seyrantepe Atletizm Pist Alanı'nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, Sağlık il Müdürü Dr. Sait Avar, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Toplum Sağlığı Merkezleri Sorumlu Hekimleri, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
 
AMAÇ FARKINDALIK VE ÖRNEK TEŞKİL ETMEK
 
Yürüyüş öncesinde konuşan Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan; amaçlarının fiziksel aktivite konusunda farkındalık yaratma olduğunu belirterek şöyle dedi: 
 
"Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Bakanlığımızca 2014 yılı Sağlıklı Yaşam ve Hareket yılı ilan edilmiştir. Fiziksel hareketsizliğin azaltılabilmesi için Sayın Bakanımızın talimatları ile 2014 yılı boyunca her ayın son Pazar günü Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün koordinasyonunda yürüyüş etkinlikleri düzenlenecektir. Ocak ayının son Pazar günü olan bugün gerçekleştireceğimiz 'Sağlık Çalışanlarıyla Yürüyoruz' temalı yürüyüş etkinliğimiz ile tüm toplumda sağlık çalışanları olarak fiziksel aktivite konusunda farkındalık oluşturmak ve örnek teşkil etmek amacıyla vatandaşlarımızı bizlerle birlikte yürümeye ve harekete davet ediyoruz"
 
KATILIMCILARA ADIMSAYAR
 
Yapılan açıklamanın ardından yürüyüşe geçildi. Katılımcılar, 'Geleceğe en iyi yatırım düzenli fiziksel aktivite alışkanlığıdır', 2014 yılı Sağlıklı Yaşam ve Hareket yılı', 'Sağlık için Her gün 10.000 Adım', Sağlıklı Yaşam için Harekete Geçin' yazılı döviz ve afişler taşıdılar. Ayrıca Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından katılımcılara pedometre (adımsayar) dağıtımı yapıldı.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT