1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Geçkil ailesinin dillere destan düğünü
Geçkil ailesinin dillere destan düğünü

Geçkil ailesinin dillere destan düğünü

Diyarbakır ve bölgemizin tanınmış iş adamlarından Mehmet Sait Geçkil'in oğlu Ceng Geçkil, Halim Korkut'un biricik kızı Derya Korkut ile hayatını birleştirdi.

A+A-

Otel Büyük Kervansaray Düğün Salonu'nda yapılan dillere destan bir düğün töreniyle hayatlarını birleştiren Ceng Geçkil ve Derya Korkut'u, bu mutlu günlerinde, Akrabaları ve sevenleri ve Arkadaşları, genç çifti yalnız bırakmadı.
Diyarbakır'ın siyaset, sanat, spor ve iş çevrelerinin tanınmış simalarını Bir Araya getiren düğün törenine, yaklaşık bin beş yüz kişi katıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekilleri Oya Eronat, Galip Ensarioğlu, Şırnak Ak parti Milletvekili Mehmet Emin Dindar, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Kadooğlu, Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı İhsan Güç, Diyarbakır Baro Bakanı Av. Tahir Elçi, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Uz. Dr. Egemen Bıçakçı, Diyarbakır Kültür ve Turizm Derneği (DİKTUM-DER) Başkanı Kenan Aksu, Güneydoğu Demokrasi,Derneği Başkanı Mustafa Can Oruç, Cizreliler Derneği Başkanı Aziz Özal, Adalet Partisi Siirt eski Milletvekili Şeyh Selahattin Oran, İzmir Kemal Paşa İlçe Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Diyarbakırspor Kulübü eski başkanlarından Adnan Öktüren, Mehmet İpek ve Çetin Sümer, ASKF Başkanı Remzi Dayan, iş adamı İhsan Çelebi, Hayrettin Aslan, İbrahim Lale, Şükrü Onat, Bülent Fidan, Şeyhmus Akbaş, Kenan konaç , Şeref önen, Sabri İlgin, Turan İlgin,Remzi Abay ,Diyarbakır Emniyet Müdür Yardımcısı Sedat Erem, Şırnak eski defterdarı Arif Kavalcı,Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire başkanı Yusuf Avan, İçişleri Bakanı Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Yıldırım,Diyarbakır Yurt Kur Bölge Müdürü Yılmaz, işadamı Faysal Ensarioğlu, Cihan Ensarioğlu, Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) Başkan ve yöneticileri, SİAD Başkanları, muhtelif siyasi partilere mensup yöneticiler, Derman Baba lakaplı Kurtlar Vadisi dizisi oyuncularından Yılmaz Acu, MSG çalışanları, her iki ailenin yakınları ile Diyarbakır ve ülkemizin muhtelif kentlerinden gelen kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, , Devlet Eski Bakanı Prof. Dr. M.Salih Yıldırım, Ak parti Diyarbakır Süleyman Hamzaoğulları, Ak parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam ,Yargıtay Savcısı Arif Altunkök ,Diyarbakır Eski Rektörü prof.dr.Fikri Canoruç,yoğunlukları nedeniyle katılamadıkları düğün törenine kutlama mesajı ve çelenk göndererek, genç çifti tebrik ettiler.

Damat ve gelin sahneye davet edilmesiyle dolar yağmuruna tuttular. İşadamı Mehmet Sait Geçkil'in oğlu Ceng Geçkil ile, Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden Korkut Ailesi'nin biricik kızı Derya Korkut'un, Adeta dillere destan düğün törenine katılan yaklaşık bin beş yüz kişilik davetli kitlesi, unutulmaz Bir Akşam yaşadılar.

Adeta masalları aratmayacak bir düğün töreniyle hayatlarını birleştiren genç çiftin mutlulukları gözlerinden okunurken, damadın babası M.Sait Geçkil ile gelinin babası Halim Korkut, misafirlerini kapıda karşılayıp, yerlerine kadar eşlik ettiler. Düğün sonrası ise konuklarını yine beraberce kapıya kadar uğurlayan dünürler, örnek bir ev sahipliği örneği sergilediler.

1.500 kişilik kapasiteli düğün salonu tamamen dolmak bir yana dışarı taşarken, düğüne katılan mahalli sanatçılar, söyledikleri birbirinden güzel Türkçe ve Kürtçe parçalarla, düğüne renk kattılar.Sanatçı Faysal Bozalan ve TRT'de sahne alan Şeyda Karadeniz'in birbirinden güzel parçaları eşliğinde coşan davetliler, zaman zaman söylenen parçalara eşlik ederek dans ettiler ve keyifli anlar yaşadılar.

Gelin ve Damadın nikah şahitleri Ak parti Şırnak Milletvekili M.Emin Dinar, TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Tarkan Kadooğlu ,İş adamı Faysal Ensarioğlu, İş adamı Aziz fidan nikah şahidi oldular.
Hiçbir masraftan kaçınılmayan ve davetlilerin rahatı için en ufak ayrıntının bile düşünüldüğü düğün töreni sonrası, davetliler, genç çifti tebrik ederek, salondan ayrıldılar.

Rüya gibi geçen Düğün töreni sonrası mutluluğu gözlerinden okunan damadın babası işadamı M.Sait Geçkil, duygularını şöyle dile getirdi:

'Allah; bütün anne ve babalara böylesi mutlu günleri nasip etsin inşallah. Canımdan çok sevdiğim oğlumun bu mutlu gününde bizleri yalnız bırakmayan çeşitli İllerden gelen tüm Akraba ve dostlarımıza teşekkür ediyorum.Allah hepisinden razı olsun çok mutluyum çok sevinçliyim, Darısı bekarların başına' dedi.

Hayatlarını birleştiren genç çifti kutluyor, bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

 

HABERE YORUM KAT