1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Gecekondu'dan dostluk kardeşlik mesajları
Gecekondu'dan dostluk kardeşlik mesajları

Gecekondu'dan dostluk kardeşlik mesajları

DİYARBAKIR -Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grupta hafta sonu final niteliğinde bir maça çıkacak olan Amedspor taraftarlarına Ankara'dan dostluk dolu kardeşlik mesajları geldi.

A+A-

Ligin sonu yaklaştıkça, liglerde takımların sıralaması için hayati derecede karşılaşmalara çıkıyorlar. Amedspor'un mücadele verdiği 2.Lig Kırmızı Grupta son iki haftaya girilirken,amansız bir Play-Off mücadelesi başladı.

Yaşanan süreçten dolayı neredeyse tüm deplasman maçlarına taraftar yasağı getirilen Amedspor hafta sonu Başkentte kendisi gibi Play-Off mücadelesi veren bir zamanların süper lig patentli ekibi Ankaragücü'ne konuk olacak

Amedspor Taraftarı Grubu Diriliş Tribün Lideri Ramazan Tugay ile Ankaragücü'nün meşhur  Gecekondu Grubu Lideri Koray Akdoğan maç öncesi bir görüşme gerçekleştirdiler.

Diyarinsesi.Org mikrofonlarına konuşan iki eski dost, maç öncesi taraftarlara ve tüm spor kamuyuna dostluk mesajları verdiler.

GECEKONDU'DAN DOSTLUK KARDEŞLİK MESAJLARI

indir-003.jpgAnkaragücü Gecekondu Tribün Lideri Koray Akdoğan yaptığı açıklamada, "Bizler futbolla uğraşan insanlarız, bizim işimiz futbol. sadece Amedspor değil, evimize gelen, kim olursa olsun, hangi takım olursa olsun önceliğimiz Barış, dostluk ve Kardeşliktir. Maçın önemi, hiç önemli değil, Gecekondu'nun felsefesinde kardeşlik esastır. O nedenle şunu söylüyorum, sahada ne netice olursa olsun, önceliğimiz dostluktur. Ramazan Tugay benim çok eski bir dostum, kardaşımdır. Bizi buluşturan işte bu futboldur. Bizler Diyarbakır'a gittiğimizde orayı kendi evimiz gibi hissettiren Tüm Diyarbakırlı kardeşlerimiz bizlerin misafiridirler. Buradan tüm sporseverlere son mesajım maçın sonucu ne olursa olsun Ankara'da, haftasonu dostluk, sevgi ve kardeşlik dolu bir maç izleteceğiz. 

GRUP DİRİLİŞ ADINA TUGAY: SONUÇ NE OLURSA OLSUN DOSTLUK KAZANSIN

indir-(1)-003.jpgAmedspor taraftarları adına konuşan Grup Diriliş Tribün Lideri Ramazan Tugay ise, "Hafta sonu Ankaragücü ile çok önemli bir karşılaşmaya gidiyoruz. Başta şunu söylemek isterim Koray bey ile dostluğumuz çok eskilere dayanmaktadır. Geçmişte de Ankaragücü ile karşılaştık, bugünde öyle, yarında karşılaşacağız. Maç sonuçları unutuldu gitti, kalıcı olan sadece dostluklardır. Koray Baba ile çok yakın dostluğumuz bulunmaktadır. Bu nedenle bu görüşmeyi özellikle ben istedim. Koray baba ile uzun yıllar önce yine bir maç öncesi tanışıklığımız bakın bugün bizi halen bir araya getirebiliyor. Amedspor sadece futbol ile özdeşleşmesine rağmen, neredeyse tüm deplasmanlara yasak getiriliyor, gidebildiğimiz karşılaşmalarda hakketmediğimiz saldırılara maruz kalıyoruz. Bunların hiç biri futbolla ile ilgisi olmayan asla tasvip etmediğimiz olaylardır. Ayrıca taraftarın olmadığı yerde futbolu konuşmak, kardeşliği konuşmak futbolun doğasına aykırı. Bu nedenle biz şunu söylüyoruz, bizim tribünlerimizde dostluk, barış ve kardeşlikten başka bir şey yok. Ankaragücü maçında da oraya dostluğumuzu götürüyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz, bırakında bu kardeşliği bütün Türkiye'ye gösterelim. Bırakında Ankaragücü maçında bir maç nasıl oynanır, sahada ve tribünde kardeşliğimizi dünya görsün. Ben gerekirse Cuma gününden Ankara'ya giderek, Koray Baba ile birlikte Ankara Emniyetine giderek bu maçta özellikle yasak olmamasını isteyeceğiz. Yasaklar insanları ayrıştıran, bölen bir uygulamadır. Bizler dostluk ve kardeşlikten başka bir şey istemiyoruz. Maç sonucu ne olursa olsun bizler alkışlıyoruz, asla siyaseti bizim maçlarımıza alet etmeyelim. Bizler sadece futbolla uğraşan insanlarız.   Ben gerekirse Ankaragücü Tribünlerinde bu maçı, Koray Baba ile birlikte izleyeceğim.  Kimse sosyal medyadan sahte  klavye kahramanlığı yapmasın. Bizler daha uzun yıllar bu liglerde karşı karşıya geleceğiz. O tür mesajları verenler asla bizim grumuzdan olmayacaktır, bunu da buradan duyuruyorum. Ankaragücü ve Amedspor'a şimdiden başarılar diliyorum.. " dedi                                                                                                                                                              

Diyarinsesi.org özel haber

HABERE YORUM KAT