1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Gece gündüz çalışıyorlar
Gece gündüz çalışıyorlar

Gece gündüz çalışıyorlar

Diyarbakır'dan gidip Muş'un Malazgirt ilçesinde hasat yapan biçerdöverler, geceli-gündüzlü olmak üzere 2 vardiya halinde çalışıyorlar.

A+A-

Malazgirt'te 2 haftadan beri hasat yapan biçerdöverler sahipleri, “Verimli bir sezonda ekiciler kadar bizler de sevinçliyiz. Bu yıl geçen yıllara oranla hububatta verim oldukça yüksek” diye konuştular.

Bu yıl verimin daha fazla olduğunu belirten ilçe halkı, “Bu sene hasadın şu ana kadar yapılan biçimlere göre, normalin biraz üzerinde olduğu görülüyor. Arpaların verimi gayet güzel olup, 1′e 10 ile 20 civarında verim elde edilen tarlalar bulunuyor. Buğdayların ise, şu an biçimine henüz başlanmamış olmasına rağmen tarlasına göre 1′e 7 ile 12 arasında olduğu tahmin ediliyor” diye konuştular.

Malazgirt'te çifçilik yapan Şahin Erman isimli vatandaş ise, “Biçerdöverlerin bu seneki biçim bedeli 90 lira olarak belirlenmiştir. Geçtiğimiz yıl saman sıkıntısının yaşandığı Malazgirt'e bu yıl konteynırı biçerdöver parasına satılıyor. Bir konteynır saman 90 liraya alıcı buluyor. Geçtiğimiz yıl kış aylarında 1 tonu bin TL'ye satılan saman bu aylarda 1 tonu 80 liraya satılıyor” dedi.

HABERE YORUM KAT