1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “Gaziantep saldırısının hedefi bütün insanlıktır”
“Gaziantep saldırısının hedefi bütün insanlıktır”

“Gaziantep saldırısının hedefi bütün insanlıktır”

Gaziantep’te meydana gelen bombalı saldırıyı değerlendiren Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı Yunus Memiş, bu saldırının hedefinin bütün insanlık olduğunu söyledi.

A+A-

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Diyarbakır İl Başkanı Yunus Memiş, Gaziantep’te bir düğüne düzenlenen ve son bilgilere göre 54 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı değerlendirdi.

Söz konusu saldırıyı lanetlediklerini belirten Memiş, küresel emperyalizmin yürüttüğü vekâlet savaşları ve ülkeyi kaydırma stratejisinin uygulamaya konduğuna şahit olduklarını söyledi.

Olayın faillerinin bir an önce yakalanarak hesap sorulması gerektiğini dile getiren Memiş, “Bu, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin devamı, kaos ve terör stratejilerini devreye sokan terör koalisyonunun hain saldırısıdır. Amaç, 79 milyonun kanlı darbe girişimine karşı gösterdiği direnişi kırma, 81 ilde sergilenen destansı uzlaşma ve buluşmayı sarsmaktır. Bu, küresel emperyalizm karşısında diz çökmeyen, bölgesinin sorunlarına sırt dönmeyen, insanlık için yeni umut kapıları üreten Türkiye’nin geleceğine yönelik bir saldırıdır.” dedi.

Küresel güçler ve destekçilerinin hedeflerinin boşa çıkarılacağını ifade eden Memiş, sözlerine şöyle devam etti:

“Terör, işgal, kargaşa ve komplo planlarını her defasında boşa çıkaran, alçak hesapları bozan Türkiye, dün olduğu gibi bugün de diz çökmeyecektir. Birlik ile ürettiğimiz güce sahip çıkacağız. Küresel güçlerin, taşeron örgütlerin ve destekçilerinin kirli emellerini boşa çıkartacağız, heveslerini kursağında bırakacağız. Gaziantep’te gerçekleştirilen hain, alçak saldırı, katliam,  insanlık dışı terör saldırısıdır. Bu saldırıyı gerçekleştirenler terörist, mensup oldukları yapılar terör örgütü, bu örgütlere arka çıkanlar, sessiz kalanlar, açıktan ya da gizli destek verenler ise terör destekçisidir.”

“Bu hain saldırı kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır.” diyen Memiş,  “Ortak akıl ve feraseti hâkim kılmak suretiyle millet olarak birlik ve kardeşlik içerisinde ülkemize ve geleceğimize yönelik oyunları bozma tutumumuzu kararlılıkla devam ettirmeliyiz. Bu hain saldırı kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha göstereceğiz. Birliğimiz sayesinde bütün engelleri aşacağız. Bu alçak saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir.” şeklinde konuştu.

Memiş, konuşmasını şöyle tamamladı: “Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, ortak akılla hareket etmek, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan emperyalist oyun kurucularının tuzağına düşmemektir. Memur-Sen Diyarbakır ailesi olarak, gerçekleştirilen hain saldırıyı kınıyor, menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz.”

HABERE YORUM KAT