1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gazi Yaşargil'de maaş isyanı
Gazi Yaşargil'de maaş isyanı

Gazi Yaşargil'de maaş isyanı

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi temizlik ve otomasyon personelleri maaş alamadıklarını gerekçe göstererek hastane bahçesinde eylem yaptı.

A+A-
Yaklaşık 200 personelin katıldığı eylem maaşların pazartesi ödeneceği belirtildikten sonra sona erdi.
 
Edinilen bilgiye göre 15 günü aşkın bir süredir maaş alamayan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi temizlik ve otomasyon personellerinden oluşan yaklaşık 200 personel sabah saatlerinde hastane bahçesinde eylem düzenlediler. Maaşlarının ödenmemesinden şikayetçi olan personeller hastane bahçesinde bir araya gelerek hastane yöneticilerine seslendi. 
 
Gaziyaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Abdülkadir Kurşun'un makamına gidilerek maaş alamadıklarını söylediler.Artık dayanacak gücümüz kalmadı evimiz kira elektriklerimiz kesilmiş ,icralık olmuşuz ,çocuklarımız okula gitmiyorlar ,ailelerimizle her gün kavga ediyoruz derdimizi kime anlatacağız diye sitem ettiler.Daha sonra Diyarbakır Kamu Hastaneler birliği Genel Sekreterliğine yürüyerek maaşlarımızın verilmesini istiyoruz  artık dayanacak gücümüz kalmadı diye sitemlerini yaptılar.
 
Diyarbakır Kamu Hastaneler birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Kangın'ın şirket yetkilileri  görüştükten sonra eylem yapan personellere maaşların en geç pazartesi günü ödeneceğini söyledikten sonra eylem sona erdi.
 

HABERE YORUM KAT