1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Gazi ve Ümraniye karıştı!
Gazi ve Ümraniye karıştı!

Gazi ve Ümraniye karıştı!

PKK ve DHKP-C yanlısı gruplar, PKK'nın silahlı eylemlerine başlamasının yıldönümü nedeniyle korsan gösteriler düzenledi.

A+A-

PKK ve DHKP-C yanlısı gruplar, PKK'nın silahlı eylemlerine başlamasının yıldönümü nedeniyle korsan gösteriler düzenledi.Gazi Mahallesi Hikmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan çeşitli işyerlerine molotof kokteylleri ile saldırı düzenlendi. Saat 21.30 sıralarında yüzleri maskeli bir grup Hikmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan Kellecioğlu Alışveriş Merkezi ile 198 No'lu Yetkili Ödeme Merkezi'ne (Fatura ödeme merkezi) molotof kokteyli atarak kaçtı.Grup, cadde üzeride bulunan otobüs duraklarının camları da taşlarla kırdı. Çevik Kuvvet ekiplerinin olay yerine gelmesi ile grup ara sokaklara kaçarak dağıldı.İsmet Paşa Caddesi üzerindeki çöp konteynırlarını da yola devirerek kaçan ve PKK ile DHKP-C lehine sloganlar atan grupla Çevik Kuvvet arasındaki kovalamaca devam ediyor.Çevik Kuvvet ekipleri bölgede devriye gezerek göstericileri arıyor.

ÜMRANİYE'DE MOLOTOFLU GÖSTERİİslam aleminin huzur içinde geçirdiği Beraat Kandili'nde bölücü terör örgütü yandaşları molotof kokteylleriyle polise saldırdı. Ümraniye ilçesi, Mustafa Kemal Mahallesi'nde bir grup gösterici slogan atarak ilerlerken polisin üzerine molotof kokteyli atmaya başladı. Etrafa saçılan ateşlerden güçlükle kaçabilen polis ekipleri, gruba gaz bombalarıyla müdahale etti. Ara sokaklara kaçan yaklaşık 30 kişi, bulundukları yerden polise taş ve molotoflarla saldırmaya devam etti. Göstericilere motosikletli kişilerin taş ve molotof taşıdıkları görüldü. Sokaktan geçen vatandaşlar, atılan gazlardan etkilenirken, olay yerine gelen sağlık  ekipleri, ihtiyacı olan kişilere yardımda bulundu. Mustafa Kemal Mahallesi, cadde ortasına atılan ve ateşe verilen çöplerle savaş alanına döndü.