1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Gazeteciye yapılan saldırıya, büyük tepki
Gazeteciye yapılan saldırıya, büyük tepki

Gazeteciye yapılan saldırıya, büyük tepki

Mardin'de geçtiğimiz günlerde yaşanan üzücü olay, bütün kentte tepkiyle karşılandı.

A+A-

Mardin halkının büyük tepki gösterdiği olay şöyle gelişti:

Mardin Arena Gazetesi Haber Editörü Caner Eryıldız. gazeteye gelirken, gazetenin imtiyaz sahibi Ufuk Güngörmüş'e ait aracın camının kırıldığını fark etti.

Caner Eryıldız bunun üzerine hemen gazetenin imtiyaz sahibi Ufuk Güngörmüş'e e haber verdi.
Haberi öğrenir öğrenmez olay yerine gelen Güngörmüş, araçta bulunan Fotoğraf Makinası ve kameranın olmadığını fark etti.Bunun üzerine güvenlik güçlerine haber veren  gazete sahibi Ufuk Güngörmüş'ün şikâyeti üzerine değerlendiren polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.
Mardin'in tanınan isimlerinden olan, yıllardır gazetecilik ile uğraşan, objektif yayıncılık anlayışı ile bilinen Ufuk Güngörmüş'ün aracına yönelik yapılan saldırı, kent genelinde tepkiyle karşılandı.

Olayın üzücü olduğunu belirten Güngörmüş, şunları söyledi:

'Önceki gece saat 02.00 sıralarında işimizi tamamlayıp, aracımı gazete büromuzun önüne park ederek evime gittim.Sabah erken saatlerde gazetemiz editörü Caner Eryıldız, gazeteye gelirken arabanın camının kırıldığını fark etmiş. Hemen telefonla bana ulaştı. Ben de Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme birimine bilgi verdim.

Yayın hayatına başladığımız ilk günden bu yana hep objektif habercilik anlayışla hareket ettik. Ancak öyle görünüyor ki, bu durum birilerini rahatsız etmiş. Kamu menfaatlerini gözeterek yaptığımız habercilik anlayışımız, engellenmeye çalışılıyor. Ancak bu tür çirkin saldırılar bizi yıldırımaz.
Biz hiç bir zaman herhangi bir kişi veya kuruluşu, küçük düşürücü veya hakaret içerikli bir haber yapmadık. Sadece doğruları yazdık. Bundan sonra da doğru bildiğimiz yolda ilerleyeceğiz. Hak yolunda çalışmalarımız aralıksız olarak sürecek. Bu tür saldırılar, bizi İnandığımız yoldan dönderemez. Bir süre önce hırsızlık olayları ile yaptığımız haberler büyük ses getirmişti. Ancak bu olayın başka bazı güçler tarafından yapıldığını düşünüyoruz.

Devletimize ve güvenlik birimlerine güveniyorum. İnanıyorum ki, en kısa sürede bu çirkin saldırıyı yapan veya yapanlar yakalanarak, kanun önüne çıkarılacaktır.Zaten yaptığımız başvuru sonucu, emniyet güçleri olay yerine gelerek parmak izi aldılar ve gerekli incelemeyi yaptılar.Kaldı ki bu tür çirkin girişimlerle, son derece huzurlu ve güvenilir bir kent olan Mardin ilimizin de olumsuz propagandasının yapılmasına izin vermeyeceğiz'.

HABERE YORUM KAT