1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gazetecinin eşi ve kardeşi gözaltına alındı
Gazetecinin eşi ve kardeşi gözaltına alındı

Gazetecinin eşi ve kardeşi gözaltına alındı

Silvan'da daha önce gözaltına alınıp "Denetimli serbestlik" şartı ile serbest bırakılan ancak savcının yaptığı itiraz sonucu hakkında tutuklama kararı çıkarılan ve aranan gazeteci Ferhat Parlak'ın evine polis baskın yaptı.

A+A-

Parlak'ın evde olmadığı sırada yapılan baskında Parlak’ın eşi ve kardeşi gözaltına alındı.Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 26 Ağustos 2015 tarihinde gözaltına alınıp "Denetimli serbestlik" şartı ile serbest bırakılan ancak savcının yaptığı itiraz sonucunda hakkında tutuklama kararı çıkarılan Silvan Mücadele Gazetesi Sahibi Ferhat Parlak'ın evine baskın yapıldı.

Selahattin Mahallesi Demirciler Sokak'ta bulunan evine yapılan baskın sırasında Parlak, evde bulunmazken evde bulunan eşi ve kardeşi Serhat Parlak'ın gözaltına alındığı öğrenildi. Parlak’ın 2 yaşındaki çocuğu da gözaltına alınan annesiyle Silvan Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
 
Daha öncede gazeteci Parlak'ın evine ve gazete bürosuna baskın yapılmış bilgisayar, dergi, kitap, videokasetleri ve gazetecilikle ilgili birçok dokümana el konulmuştu. Ayrıca Parlak'a ait Silvan Mücadele Gazetesi'nin internet sitesi ise 16 Ağustos 2015 tarihinde mahkeme kararıyla kapatılmıştı. 
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler