1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gazetecilere yapılan saldırı kınandı
Gazetecilere yapılan saldırı kınandı

Gazetecilere yapılan saldırı kınandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da önceki gün IŞİD protestoları sırasında görevini yapan 2'si kadın 4 gazeteciye yapılan saldırı kınandı.

A+A-

Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi'nde önceki gün çıkan olaylarda JINHA muhabirleri Beritan Canözer, Sarya Gözüoğlu ve Azadiya Velat gazetesi muhabirleri Nihat Kutlu ile Bişar Durgut kimliği belirsiz kişiler tarafından darp edildi.

Kimliği belirsiz kişiler önce kadın muhabirlere, "Neden çekiyorsunuz?" diyerek saldırıp daha sonra erkek muhabirleri bıçaklayarak olay yerinden uzaklaştı.


Saldırıyı kınamak üzere Kayapınar ilçesi Tesisler Kavşağı'nda bir araya gelen başta JINHA ve Azadiya Velat gazetesi çalışanları olmak üzere çok sayıda gazeteci saldırıyı protesto etti.

Grup adına açıklama yapan Azadiya Welat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ramazan Ölçen, gerçekleşen saldırıyı lanetlediğini ifade ederek, "Zor şartlarda görev yapan gazeteciler mağdur edilmekte. Sessiz kalınmaması, tepki gösterilmesi gerekiyor. Bugün yapılan saldırı tüm gazetecilere yapılmıştır. Görevimiz uğruna zor şartlarda emek vermekteyiz. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.


(BE-ÜN-GS-Y)

HABERE YORUM KAT