1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gazetecilere çirkin saldırı
Gazetecilere çirkin saldırı

Gazetecilere çirkin saldırı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da 'Barış ve kardeşlik' mesajlarının verilmesi beklendiği için tarihi Newroz olarak adlandırılan Newroz kutlamalarını takip etmek üzere alana giden gazetecilerin fotoğraf makinesi ve kameralarına yüzleri kapalı bir grup tarafından e

A+A-
Verilecek mesajlar için tüm Türkiye ve dünya kamuoyunun merakla beklediği Newroz kutlamasına katılmak üzere Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkanlığı'nda oluşturulan tertip komitesi tarafından düzenlenen akrediteyi alan gazeteciler, alana girdiklerinde yüzleri kapalı bir grubun saldırısına uğradı.
 
Akrediteleri olmalarına rağmen alana alınmak istenmeyen gazetecilerin kullandığı techizata el koyan yüzleri kapalı grup, "El konulan kamera ve fotoğraf makinelerini DTK'dan alabilirsiniz" diyerek çekim yapmalarına izin vermeyip malzemelerini aldı.
 
Ayrıca Newroz alanı çevresinde dolanan yüzleri kapalı gruplar tarafından zaman zaman vatandaşlara yönelik darp girişimleri de yaşandığı gözlendi. Newroz kutlamalarının yapıldığı alan etrafında görevlendirilen tertip komitesi üyelerinin yüzleri kapalı gruba müdahale etmemesi vatandaşlardan tepki aldı.
 
(AKK-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT