1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gazetecilerden Sezer'e ziyaret
Gazetecilerden Sezer'e ziyaret

Gazetecilerden Sezer'e ziyaret

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yayın yapan yerel gazeteler, Silvan Kaymakamı Yunus Sezer'i makamında ziyaret etti.

A+A-

Silvan'da, Malabadi gazetesinden İhsan Yılmaz, Mezopotamya gazetesinden Emrah Şimşek ve Olay gazetesinden Ergün Yılmaz, Kaymakam Sezer'i makamında ziyaret etti. Gazetecilerle görüşen Kaymakam Sezer, "Yerel basın çok önemlidir. Objektif habercilik ilçede yapılması gereken hizmetlere ışık tutmaktadır. Silvan genelinde yapılan çalışmaların yerel ve ulusal basında yayınlanması çok önemlidir. Bundan sonrada yapacağımız çalışmalarımızı basınla paylaşacağız. Silvan ilçemiz gelişiyor, her geçen gün daha da gelişmektedir. Bu gelişimde basının büyük önemi vardır. yerel basının ayakta kalabilmesi için desteklenmeleri gerekir. Kısa zamanda Silvan'da yeni yatırımların startı verilecek. Buda Silvan'a yeni kazanımlar olacaktır. Hep el birliğiyle Silvan'ın gelişmesinde pay sahibi olalım.

Yerel basının var olan sorunlarıyla en kısa zamanda ilgilenip, çözüm yolunda adımlar atacağız" dedi. Silvan İlçesinde yayın yapan gazeteler adına gazeteci İhsan Yılmaz ise, "Kaymakamız Yunus Sezer'i gazeteci arkadaşlarımızla ziyarete ederek var olan sorunlarımızı dile getirdik. Elbette ki yerel basının yerleşim birimlerinin gelişmesi yönünde büyük önemi vardır. Ama halen bölgemizde bireyler yerel basının varlığının değerini kavrayamamışlardır. Herkesçe de bilinmektedir ki yerel basın gücünü okuyucusundan ve aldığı ilanlar ayakta durmaktadır. Maalesef bazı kurumlar, var olan ilanları sanki kendi inisiyatiflerindeymiş gibi davranarak kanunsuz bir şekilde yaptıkları ihaleleri kendi yandaşlarına menfaat sağlamaktadırlar. Bu uygulamaların bitmesi içinde yetkililerin bir an önce keyfi uygulamalarda bulunan kurum amirleri hakkında yasal işlemlerin başlatılması gerekir" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT