1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gazeteciler meslektaşlarıyla buluştu
Gazeteciler meslektaşlarıyla buluştu

Gazeteciler meslektaşlarıyla buluştu

DİYARBAKIR - Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin daveti üzerine Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nden gelen 25 gazeteci Diyarbakır'da meslektaşlarıyla buluştu.

A+A-

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin davetlisi olarak Diyarbakır'a gelen Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Erbil Spor Yazarları ve Muhabirleri, Diyarbakırlı meslektaşları ile bir araya geldi. Cemiyetin onurlarına verdiği kahvaltıda bir araya gelen 25 kişilik misafire, Diyarbakırlı meslektaşları eşlik etti.

Gazetecileri bir kardeşlik köprüsü içerisinde Diyarbakır'da ağırlamaktan çok memnun olduğunu belirten Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysi İpek, "Federal Kürdistan Bölgesi'ne sürekli buradan meslektaşlarımız gidip gelmekteydi ancak oradan buraya çok fazla gelen yoktu. Bir kardeşlik köprüsü atmak amacıyla davette bulunduk ve 25 kişiden oluşan meslektaşlarımız buraya geldi. Meslektaşlarımızı ağırlamaktan onur duyduk ve bundan sonrada benzer davetler yaparak farklı bölgelerden meslektaşlarımızı da buraya davet edeceğiz" dedi.

Verilen yemeğin ardından gelen 25 gazeteci Cemiyet Başkanı Veysi İpek'e üzerinde Erbil Kalesi ve bölgesinin resminin bulunduğu bir plaket hediye ederken, gazeteciler arasında bir dostluk müsabakası düzenleneceği öğrenildi.

(RB-YRT-MO-Y)

HABERE YORUM KAT