1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gazeteciler aşırı sıcaktan zor anlar yaşadılar
Gazeteciler aşırı sıcaktan zor anlar yaşadılar

Gazeteciler aşırı sıcaktan zor anlar yaşadılar

Bugün Diyarbakır'da oynanan Diyarbekirspor – Payasspor maçında görev yapan basın mensupları güneş altında görev yaparken aşırı sıcaklar nedeniyle zor anlar yaşadılar.

A+A-

DİYARBAKIR -   Sıcak hava gazetecileri bunalttı.

Diyarbakır'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, Atatürk stadında oynanan Spor Toto 3.lig 2. Grubundaki Diyarbekirspor – Payasspor maçında görev yapan basın mensupları güneş altında görev yapmakta zorlandılar.


Maç süresince güneş altında 40 derecedeki güneş sıcaklığında okurlarına maç yazmak ve fotoğraf çekmek için görevli Mustafa Göker, Şeyhmus Kızılslan ile Selim Kaya, yaptıkları açıklamada, “ Bizler okurlarımıza iyi resim ve maçları yetiştirmek için yaz olsun kış olsun her mevsim şartlarına görevimizin başıdayız. Bu yıl kentimiz mevsim normallerinin üstünde aşırı sıcaklar yaşadı. 30 Ağustos Pazar günü  Atatürk stadında oynanan Diyarbekirspor – Payasspor maçında görev yapmakta zorlandık, aşırı su tüketmekle birlikte gölge yerlerde oturmak gereksinimi düyduk. Aşırı sıcak şiddetli baş ağrısı , susuzluk ve terlemeye neden olduğu için adeta bunaldık. Böl su içip, kale arkasında gölge yerde oturarak görev yapmaya çalıştık “ dediler.

dsc_0313.jpgdsc_0307.jpg

 

HABERE YORUM KAT