1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gazeteci Yılmaz kitapseverlerle buluştu
Gazeteci Yılmaz kitapseverlerle buluştu

Gazeteci Yılmaz kitapseverlerle buluştu

DİYARBAKIR- Diyarbakır 5. Kitap Fuarı'na katılan gazeteci İhsan Yılmaz, kitapseverlerle buluştu.

A+A-
10 yıl boyunca kaleme aldığı aşk yazılarının toplandığı 'Sen Kal Ben Giderim' kitabını fuarda hayranları için imzalayan Yılmaz, yüreğimde aşkın hüznünü taşıyarak bu kitabı yazdığını söyledi.
 
Diyarbakırlı gazeteci İhsan Yılmaz, aşkı anlattığı kitapta, ayrıca sevgi, barış, kardeşlik ve çözüm sürecine de değindi. Kitap çıkarmanın çocukluk hayali olduğunu ifade eden İhsan Yılmaz, “Yıllar önce bu kitabı basmak istedim, ama değiş sorunlardan dolayı erteledim. Çocukluk hayalim olan kitabı 2014 Mart ayında çıkardım. Çocukluktan kalan kalma merakımın ilk adımı oldu" dedi. 
 
Geçmiş yaşamında koskoca 10 yıl boyunca yaşadığı duygu dolu aşkı anlattığını ifade eden Yılmaz, “Yıllar önce sevdiğim bir kızı anlattım. 10 yıl bir aşk yaşadık. Sevgi o kadar basit hissedilen bir duygu değildi. İki günde unutulacak bir duygu değildir. Bunu yaşadıkça sevginin ne olduğu anlıyorsun. Bizzat yaşadığım bir aşk hikayesiydi. 10 yıldan sonra sevgi, aşk darbe aldı. Darbe alan sevgide bitmeye mahkumdur. Bitmesi gereken bir aşktı. İçimdeki sevgi ateşini kimseyle paylaşacak durumda değildim. Ben kitapla bunu dışarıya yansıtabildim. Bu ilişkimi yıllar önce bitirip, kitap yazmaya başladım.
 
Sevgi bir annenin sütü kadar berrak olmalıdır. Olumsuz bir ortamdan sonra sevdiğim kız kendisinin gitmesi gerektiğini söyleyince sen kal ben giderim diyerek noktaladık. Ve bir gün öyle birisine aşık oldum ki benim ruhumun yeniden filizlendiğini gördüm. Böylesi bir aşktan böyle bir kitap doğdu. Aşkın kitabı olarak düşünüyordum. Sevgimi yüreğime gömdüm demeyeceğim, kirlenmiş bir sevginin yüreğimde yeri yoktur” diye konuştu.
 
Hayranlarıyla samimi sohbetler gerçekleştiren Yılmaz, gerçek yaşam öykülerini anlattığı kitabını fuara katılan hayranları için imzaladı. 
 
(İHY-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT