1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gasp ve tacize 21 yıl
Gasp ve tacize 21 yıl

Gasp ve tacize 21 yıl

Diyarbakır'da girdiği evde 25 yaşındaki H.Ö. adlı kadının 200 lirasını gasp ettikten sonra çocuklarının önünde cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan Orhan Tuncay, 21.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

A+A-
Diyarbakır'da gasp' ve 'cinsel taciz' sanığına 21.5 yıl hapis cezası. DHA'nın haberine göre, Olay iki yıl önce meydana geldi.
 
Evli ve 2 çocuk babası Orhan Tuncay, eşi Antalya'da çalışan H.Ö.'nün kapısını çalarak “Alt kata tavandan su sızıyor. Sizin banyodan olabilir bir bakayım” diyerek içeri girdi. İddiaya göre ikiz kızlarının önünde H.Ö.'nün boğazını sıkan ve cebindeki 200 lirayı alan Orhan Tuncay, genç kadını yatak odasına sürükledi. Cinsel tacizde bulunan Orhan Tuncay, genç kadının “Kocam şimdi gelmek üzere” deyince paniğe kapılarak kaçtı.
 
Yakınlarına haber veren H.Ö. polise başvurdu. Eve gelen polisler yaptıkları incelemede 5 ayrı yerde parmak buldu. Emniyet Müdürlüğü veritabanında yapılan karşılaştırmasında parmak izlerinin daha önce 'uyuşturucu kullanmak' suçundan kaydı bulunan 32 yaşındaki Orhan Tuncay'a ait olduğu saptandı. Gözaltına alınarak tutuklanan Orhan Tuncay hakkında  'konutta yağma', 'basit cinsel saldırı', 'konut dokunulmazlığını ihlal etme'  ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından 40 yıla kadar hapis istemiyle Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
 
Savunmasında eve hırsızlık yapmak için girdiğini söyleyen Orhan Tuncay, “Bu eve uyuşturucu etkisinden girdim ve pişmanım” dedi.
 
Yaşadığı olay nedeniyle Diyarbakır'dan ayrılan mağdur H.Ö.'nün talimatla ifadesi alındı. Mahkeme heyeti sanık Orhan Tuncay'ı 'konutta yağma', 'basit cinsel saldırı', 'nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 21.5 yıl hapis cezasına çarptırdı ve indirim uygulamadı.
 

HABERE YORUM KAT