1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gaputem’den 15 Temmuz şehitleri anısına dostluk maçı
Gaputem’den 15 Temmuz şehitleri anısına dostluk maçı

Gaputem’den 15 Temmuz şehitleri anısına dostluk maçı

DİYARBAKIR – Gaputem Tarım Müdürlüğü tarafından, milli birlik, beraberlik, vatan ve bayrak sevgisi, demokrasi, vatan savunması, yurt bilinci temalarının işlendiği 15 Temmuz Demokrasi şehitleri adına dostluk futbol maçı oynandı. Maçta dostluk kazandı.

A+A-

 Gaputem Tarım Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15 Temmuz Futbol Dostluk Futbol karşılaşması, Gaputem tarım futbol ve Beşiktaş futbol okulu minik takımları arasında yapıldı.

 
DAYANIŞMANIN ÖNEMİ

Gaputem Tarım İl Müdürü Mehdi Sürmeli amaçlarının buradaki oynan dostluk futbol karşılaşmasının sonuç önemli olmadığını amaç bu spor etkinliklerin değişik ortamlar değişik insanlar ve arkadaşlıkların dayanışmasında bir gereç olduğu düşündüklerini ve genç nesilleri bir birlerine kaynaştırmada büyük bir etken olduğu ifade etti.

DOSTLUK KAZANDI

Sürmeli spor insanları birleştirme adına etkinliklerin yapılamasının genç nesillerimize faydalı olduğunu belirterek, “En önemli olan ise bu günün mana ve anlamı taşıyan 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizi anmak adına yaptığımız dostluk maçı amacına ulaştığına inanıyorum amaç yapılan bu tür etkinlikler Diyarbakır’daki genç nesillerimiz sporu sevdirmek ve sosyal bir aktivite dışında gençleri ve çocukları zihinsel ve bedensel açıdan gelişimlerine çok ama çok faydalı olmuştur yaptığımız dostluk maçımızda dostluk kazandı” dedi

KUPA VE MADALYA VERİLECEK

Beraber biten karşılaşma sonunda centilmence, sertlik olmadan sakatlıklar yaşanmadan son bulması iki takım için ‘dostluk kazandı’ dedirtti. Dostluk maçında her iki takıma 12 Temmuz Çarşamba günü Gaputem Tarım İl Müdürlüğü sahasında Tarım il müdürü Mehdi Sürmeli Diyarbakır ASKF Başkanı Remzi dayan tarafında hem kupa hem de madalya verilecek.

HABERE YORUM KAT