1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Galatasaraylılar Diyarbakır'da sevinemedi
Galatasaraylılar Diyarbakır'da sevinemedi

Galatasaraylılar Diyarbakır'da sevinemedi

Galatasaray'ın 20. şampiyonluğu yurdun dört bir köşesinde olduğu gibi Diyarbakır'da da kutlamak isteyenler ile kutlamalara izin vermek istemeyen gruplar arasında arbede yaşandı.

A+A-

Diyarbakır'da diğer takımların kutlamalarına izin vermeyecekleri daha önceden açıklayan Diyarbakırsporlu taraftarlar önceden sosyal medya üzerinden duyuru yaparak, kendilerini yasta olduğunu bu nedenle bu kentte Diyarbakırspor dışında hiç bir kulübün sevinmesini kabul etmeyeceklerini duyurmuşlardı.

DİYARBAKIR'A YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER

Sosyal Medya üzerinden Şehri Müdafa ve Yurtsever Gençlik olarak kendilerini tanımlayan Diyarbakırspor'lu taraftarlar kent içinde sevinen Galatasaray'lılarla aralarında sorun yaşandı.

Araç ve ellerinde sarı-kırmızı bayrakla cadde ve sokaklara çıkan sarı-kırmızılı taraftarlar şampiyonluğu eğlencelerle kutlamaya başladı. Kutlamalar sırasında ellerinde Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetiminin bayrakları bulunan gruplar kutlamalara engel olmak istedi. 

Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu grubun tepkisi üzerine araçlar Galatasaray bayraklarını gizleyerek caddeden geçebildi.  Galatasaray bayrağı açmakta direnerek yoluna devam eden bazı araçları ise ellerinde Kürt bayrakları bulunan gençler kovaladı. Bu sırada grup Galatasaray bayrağını yakalarak ateşe verdi. Şampiyonluğu kutlayan Galatasaray taraftarları tepkiler üzerine bölgeden ayrıldı. Ofis semtinde önlem alan güvenlik güçlerinin müdahale etmediği göstericiler, saatlerce caddede bekleyerek Yeni Diyarbakırspor lehine de sloganlar attı. (Kolaj: DHA)

diyarbakir-da-galatasaray-bayragi-yakildi-kurt-ba-1508678.jpeg

diyarbakir-da-galatasaray-bayragi-yakildi-kurt-ba-1508680.jpeg

diyarbakir-da-galatasaray-bayragi-yakildi-kurt-ba-1508686.jpeg

diyarbakir-da-galatasaray-bayragi-yakildi-kurt-ba-1508682.jpeg

diyarbakir-da-galatasaray-bayragi-yakildi-kurt-ba-1508687.jpeg

diyarbakir-da-galatasaray-bayragi-yakildi-kurt-ba-1508687-001.jpeg

HABERE YORUM KAT