1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Galatasaray'dan 'kavga' açıklaması
Galatasaray'dan 'kavga' açıklaması

Galatasaray'dan 'kavga' açıklaması

Galatasaray Kulübü, bir televizyon kanalında yayınlanan programda Podolski ve Selçuk İnan'ın kavga ettiği yönündeki iddiaları sert bir dille yalanladı.

A+A-

Sarı-kırmızılı takımın Alman yıldızı Lukas Podolski ile kaptan Selçuk İnan'ın tesislerin yemekhanesinde kavga ettiği ve kavgayı takım arkadaşlarının ayırdığı iddia edildi. Galatasaray Kulübü, resmi internet sitesinden yayınladığı açıklama ile bu iddiaları yalanladı.


Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"Pazar gecesi yayınlanan Telegol programında, her zaman olduğu gibi yine akıllara durgunluk veren, aslı astarı olmayan iddiaların dillendirildiğini üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Üzüntümüzün nedeni, yıllardır yalan yanlış söylemlerle kamuoyunu yönlendiren bu ve benzeri programlarda sıralanan iddiaların saçmalığından ziyade, hâlâ söylenenlere itibar eden küçük de olsa bir azınlığın var olduğunu görmemizdir. Bu vesileyle, ülke sporunu yöneten tüm kurum, kuruluş ve kişileri, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde, kitleleri kışkırtacak türden yayın yapan sözde spor programları konusunda çok acil göreve davet ediyoruz."


"YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK"


Kavga iddiasını ortaya atan program sunucusu hakkında yasal işlemlerin başlatılacağı duyurulan açıklamada ayrıca, "Galatasaray Spor Kulübü olarak, takım kaptanımız hakkında “Mafyatik” ifadesini kullanma cüretini gösteren programın sunucusu Serhat Ulueren hakkında gerekli yasal işlemlerin derhal başlatılacağını da kamuoyuna bildiririz. İnsanların kişiliklerini, kurumların itibarlarını ayaklar altına almayı yorumculuk sanan kendini bilmezlerin ve ahlâk yoksunlarının bundan böyle en sert şekilde karşılık göreceklerinin de bilinmesini isteriz" denildi .

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler