1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Galatasaray'da Yardımcılar gitti. Sırada ki Kim?
Galatasaray'da Yardımcılar gitti. Sırada ki Kim?

Galatasaray'da Yardımcılar gitti. Sırada ki Kim?

Galatasaray teknik ekip kadrosunda operasyon yapıldı. Skibbe'nin yardımcıları Ümit Davala ve Edwin Boekamp görevden alındı. Sarı-Kırmızılı yönetimin bir kaç gündür Rijkaard ile temasta oldukları öğrenildi

A+A-

Galatasaray teknik ekip kadrosunda operasyon yapıldı. Skibbe'nin yardımcıları Ümit Davala ve Edwin Boekamp görevden alındı.

Galatasaray Kulübü resmi web sitesinde yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Galatasaray futbol takımı antrenörleri Ümit Davala ve Edwin Boekamp ile 10 Ekim 2008 tarihi itibarıyla yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Kendilerine bugüne kadar kulübümüze vermiş oldukları hizmet ve emekleri karşısında teşekkür eder, bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileriz."

Öte yandan, Skibbe için aba altından sopa gösteren yönetimin yardımcılarını görevden almasıyla Alman hocanın işine son vermenin ilk adımını attığı belirtildi.

Skibbe ile bugün de bir görüşme yapan yönetimin "Yardımcılarımdan verim alamıyorum" açıklaması üzerine 2 yardımcı ile yollar ayrıldı.

Ancak edinilen bilgilere göre UEFA Kupası'ndaki gruptan Skibbe ile çıkamayacaklarına inanan Sarı-Kırmızılı yönetimin bir kaç gündür Rijkaard ile temasta oldukları öğrenildi. 2 yıl Barcelona'yı çalıştıran ve şu anda boşta bulunan Hollandalı dünyaca ünlü teknik adam ikna edilmeye çalışılıyor...

Rijkaard ile anlaşma sağlanırsa Skibbe ile de yollar ayrılacak.

Diğer yandan Fatih Terim ile de görüşen yönetimin milli maçlar arefesinde takıma zarar vermemek düşüncesiyle geri adım attığı ve bu görüşmeleri dondurduğu belirtildi.