1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Galatasaray 7 yıldır istediği Eren'e kavuştu
Galatasaray 7 yıldır istediği Eren'e kavuştu

Galatasaray 7 yıldır istediği Eren'e kavuştu

Galatasaray ile adı ilk olarak 2009 yılında anılmaya başlanan Eren Derdiyok transferi nihayet gerçekleşti.

A+A-

Galatasaray, Eren'i ilk kez 2009'da istedi. O sezon Rijkaard uzun boylu bir forvet istedi. Yönetim Eren'e talip oldu ama Basel onu 3.8 milyon Euro'ya Leverkusen'e sattı.Galatasaray'da Jo'yu kiraladı.

Bir sezon sonra Eren bu kez Leverkusen'den istendi ama olumsuz cevap alındı, bu kez de Stanncu transferi gerçekleşti. 2011 sezonunda ise Eren, Galatasaray'a yakındı. FakatFatih Terim, Johan Elmander'i tercih etti.
2013 sezonunda ise Eren bu kez kiralık olarak Galatasaray'a gelecekti. Terim bir kez daha İsviçre pasaportlu oyuncunun üzerini çizdi. Eren'in yerine alınan Umut Bulut'a 3 milyon Euro ödendi.

Bir sonraki sezon ise Eren bu kez de Pandev'e kurban oldu. Prandelli, birinci değil ikinciforvet istediği için bonservisi elinde olan Makedon oyuncu alındı. Eren ise 2.5 milyon euro bonservis bedeline Kasımpaşa'ya gitti.
Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı da peşinden koşturdu.

Fenerbahçe, Eren Derdiyok için ilk teklifi 2009'da yaptı. Eren o dönemde Leverkusen'e gitti. Fenerbahçe, Gökhan Ünal'ı aldı. 2011'de Fenerbahçe, Bienvenu'yu almadan önce Eren'e teklif götürdü ama Leverkusen kabul etmedi.  2012'de devre arasında Webo alınmadan önce de Eren için teklif yapılmıştı.

Beşiktaş ise Eren için ilk teklifini 2010'da yaptı. Hugo Almeida'dan önce Eren'e teklif yapıldı. 2011'de önce sezon başında Mustafa Pektemek'in yerine, devre arasında ise Edu'nun yerine transfer edilmek istendi. 2012'de Samet Aybaba istedi ama kendisine Batuhan ve Niang kiralandı. 2016 yani bu sezon Fikret Orman'da Kasımpaşa'dan Eren için fiyat istediklerini açıkladı.

HABERE YORUM KAT