1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GABB kurumsal kapasiteyi arttırmayı hedefliyor
GABB kurumsal kapasiteyi arttırmayı hedefliyor

GABB kurumsal kapasiteyi arttırmayı hedefliyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği'nin (GABB) 2013 yılı Çalışma Programı, Performans Programı ve Bütçesi tartışılıp onaylandı. Çalışma programında GABB'ın kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi hedefleniyor.

A+A-

GABB'ın 2012 yılı II. Dönem Meclis Toplantısı Meclis Başkanı İsmail Arslan başkanlığında Bağlar Belediyesi Konferans Salonu'nda yapıldı. 2013 yılı Çalışma Programı ve Performans Programı'nın görüşüldüğü toplantıda GABB'ın kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi, etkin iletişim ve işbirliklerinin geliştirilmesi, üye belediye sayılarının artırılması, GABB'a ait şirketin kapasitesinin geliştirilmesi gibi hedefler görüşüldü.

GABB web sayfasının üç dilde yapılması, üye belediyelere proje ve danışmanlık hizmeti sunulması, üyeler belediyelerin kapasitelerinin geliştirilmesi için eğitimlerin artırılarak sürdürülmesi, otomasyon sistemlerinin geliştirilmesi, tarihi ve kültürel varlıkların korunması, envanterlerinin çıkarılması için çalışmaların yapılması hedefleniyor. Meclis toplantısında 3 milyon 900 bin bütçenin en büyük kalemi ağırlıklı olarak üye belediyelerin eğitim çalışmalarına ayrıldı. İkinci sırada da mali durumu iyi olmayan belediyelere yönelik yapılacak cari transferler oldu. Çalışma, Performans ve Mali Bütçe'nin oybirliği ile onaylandığı toplantıda ayrıca Birlik Başkanı'na sendikalarla toplu iş sözleşmesi imzalaması için yetki verildi. Toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.