1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbol Plus Mart Sayısı Yayında
Futbol Plus Mart Sayısı Yayında

Futbol Plus Mart Sayısı Yayında

Türkiye ve dünyadan spor haberlerini en güncel haliyle sayfalarına taşıyan Futbol Plus Dergisi; 141. sayısıyla sporun ve futbolun nabzını tutmaya devam ediyor.

A+A-

Sitemiz yazarlarından Yılmaz Börükoçin'in Diyarbakır temsilcisi ve yazarı olduğu , Avrupa'da bir çok ülke ve Türkiye'de Aylık periyotlarla yayın hayatına devam eden Türkiye'nin ilk futbol dergisi Futbol Plus,  Mart 141 Sayısı ile okuyucularıyla buluştu.

Türkiye ve dünyadan spor haberlerini en güncel haliyle sayfalarına taşıyan Futbol Plus Dergisi; 141. sayısıyla sporun ve futbolun nabzını tutmaya devam ediyor. 


Yılmaz Börükoçin'in, üst liglerin gölgesinde geri planda kalan,Türkiye'nin en üst amatör futbol ligi BAL'da ligin bitimine sayılı haftalar kala müthiş bir şampiyonluk ve küme düşmeme mücadelesini yaşandığı, 11 Gruptaki heyecan,şampiyonluk ve kümede kalma mücadeledesinde ki son durumu ayrıntılı ve istatistiki bir değerlendirmeyle kaleme aldığı  ''Bal Liginde heyecan tam gaz'' adlı yazısı,Lider takımların fotoğraflarıyla dergide genişçe yer buldu.
 

Mart ayında dergi, kapağında “ Savaşçı geri döndü” başlığı ile yarım sezonluk bir aranın ardından Fenerbahçe'ye geri dönen Milli Oyuncu Emre Belezoğlu'na yer verdi.

Futbol artık sosyal yaşamın bir parçası, bir eğlence olmanın çok ötesinde önemli bir endüstri haline gelerek, dünya ekonomisinde hatırı sayılır bir yere ulaştı. Kadın erkek demeden herkes; bir topun peşinden koşan adamların ortaya çıkardığı ve adına futbol denen oyunun çekiciliğine kayıtsız kalamıyor. Ülkemizde henüz olmasa bile kadınlar dünya da; futbolda söz sahibi olmayı çoktan başardı. Erkeklerin tekelinde ki futbol dünyasında 150'yi aşkın transfer gerçekleştiren ve bu alanda kırılması zor bir rekora imza atan FIFA menajeri Anna Maria Prodan Reghecampf ile “Futbol ama kadın farkıyla”.

Şubat ayı içinde Özel maçta Çek Cumhuriyeti'ne 2-0 yenilen Abdullah Avcı yönetiminde ki A Milli Futbol Takımımızda ki düşüş sürüyor. Son dönemdeki başarısız performansını 2013 yılındaki ilk karşılaşmada da sürdüren Millilerde rakamlar, Avcı ile dibe vurduğumuzu gösteriyor. “Evdeki hesap, Avrupa'ya uymadı.”

O da bir geç keşfedilen. Kaybedilen yıllarının geri dönüşünü alacak mı? Bu belirsiz. 1461 Trabzon ile yakaladığı çıkış sürpriz olsa da aslında o bu başarıları yıllar öncesinde yakalamış. Geç ortaya çıkmasının kendi sorunu değil, bugüne kadar kendisini görmeyenlerin sorunu olduğunu düşünüyor. Haksız da sayılmaz. Artık 50 yaşına geldiğini ve iki hedefi olduğunu söylüyor: Birincisi, Süper Lig'de bir takımın başına geçmek ve Wembley'de bir Türk takımıyla Avrupa finaline çıkmak. Mustafa Reşit Akçay “Ya bir yol bulacağım, ya da bir yol yapacağım.”

Formalarını giydikleri kulüpleriyle özdeşleşen futbolcuların sayısı gün geçtikçe azalıyor. Takımlarında ki istikrarlı performanslarıyla çeyrek yüzyıla yaklaşan birliktelikler yaşayan efsane futbolcular, taraftarların sevgilisi haline geliyor. “Efsane olmakta var.”

Derginin mart sayısından öne çıkan diğer ayrıntılara gelince:

- Türk hakemliğinden nostaljiler.
- Bizde pişer, Avrupa'ya düşer!
- Futbolla yatıp, futbolla kalkanlar sınıfta kaldı.
- Kanarya'da rota Afrika.
- Kalbimin not defterinden Cem Ceminay.
- Kasımpaşa'nın alt yapısı şampiyonluklara abone.
- Türkiye Profesyonel Futbol Liglerinin unutulmayanları.
- Yeni takım kurmak Trabzonspor'u batırır.
- Milsami'nin gözü kulağı Avrupa'da.
- Bal Liginde heyecan tam gaz.
- TFF Kupalar tarihçesi.
- Arif Çetin'in kaleminden Namus Davası.

Güçlü yazar ve deneyimli yorumcu kadrosuyla keyifle takip edilen Futbol Plus Dergisi, okuyucularına süpriz hediyeler kazandıran ödüllü testlerinin de yer aldığı mart-2013 sayısı ile bayilerdeki yerini aldı.

 

HABERE YORUM KAT