1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbol meleği Şilan
Futbol meleği Şilan

Futbol meleği Şilan

Kozluk-Yanıkkaya köyünde futbol topuyla zamanın büyük bölümünü geçiren Şilan Yılmaz, futbol tekniğiyle gelecek vaad ediyor.

A+A-

Küçük Şilan, hareketleriyle profesyonel futbolculara taş çıkartıyor.

KÜÇÜK ŞİLAN’IN FUTBOL TUTKUSU

Kozluk ilçesinin Yanıkkaya köyündeki ortaokul 5. sınıf öğrencisi olan Şilan Yılmaz, futbolla kalkıp yatıyor. Futbolla yatıp kalkan 11 yaşındaki Şilan, tekniğiyle büyülüyor. Turnuvalarda giydiği 10 numara formasıyla yıldız futbolcu olmaya aday olduğunu söyleyen  Beden Eğitimi Öğretmeni Emrah Görege; “Şilan’a imkan verilirse üstün yeteneğiyle büyük bir yıldız olabilir” dedi. 

KÖYÜN RONALDO’SU!

6 Nüfuslu ailenin küçüğü olan Şilan’a okuldaki arkadaşları ‘C. Ronaldo’ lakabını taktı. Ronaldo hayranı olan küçük Şilan, oyun zekası ve yeteneğiyle parmak ısırtıyor.

Milli takımda forma giymek istediğini söyleyen Şilan, “Bu yolda durmadan çalışıyorum. Ailemin ve öğretmenlerimin bana büyük destekleri büyük. Futbolu çok seviyorum. İkiz erkek kardeşim ile boş vakitlerimi futbol oynayarak geçiriyorum” dedi. 

ÖĞRETMENİNDEN DESTEK

Yanıkkaya Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi olan Şilan Yılmaz’ın yetenekli bir sporcu olduğunu belirten Beden Eğitimi Öğretmeni Emrah Görege, şöyle konuştu; “Şilan ve İkiz kardeşi birer futbol hastası, Büyük yetenekleri var. Sahada her takımın ihtiyaç duyacağı yeteneklere sahipler. İmkan verilirse Milli Takım hatta yabancı takımlarda bile rahatlıkla oynayabilirler. 

HABERE YORUM KAT