1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbol hakemleri Diyarbakır'da buluşacak
Futbol hakemleri Diyarbakır'da buluşacak

Futbol hakemleri Diyarbakır'da buluşacak

DİYARBAKIR- Doğu ve Güneydoğu'daki futbol hakemleri ve gözlemcileri, sezon öncesi semineri nedeniyle Diyarbakır'da buluşarak değişen kurallar için eğitim alacak.

A+A-

Seminer, 17-18 Ağustos'ta yapılacak.Türkiye profesyonel futbol liglerinde 2014-2015 sezonunun başlamasına az bir süre kala hakem ve gözlemci eğitimleri eğitim çalışmalarından geçirilecek.

Doğu ve Güneydoğu'daki hakem ve gözlemcilerin katılacağı seminer Diyarbakır'da yapılacak. 17-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak seminer Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği toplantı salonunda yapılacak. Seminere, çok sayıdan hakem ve gözlemcinin katılacağı bildirildi.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Şube Başkanı Nihat Mızrak, 17 Ağustos Pazar günü Güneydoğu Anadolu, 18 Ağustos Pazartesi günü ise Doğu Anadolu kentlerinden gelecek hakem ve gözlemciler için seminer yapılacağını açıkladı.

Mızrak, “Her iki günün sonunda teorik eğitimden sonra koşular yapılacak. Sezon öncesinde değişen birçok kural ve yeni talimatlar var. Uzman eğitimciler tarafından bunlar katılımcılara anlatılacak” dedi.


(HA-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT