1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Fuel Oil yerlere saçıldı
Fuel Oil yerlere saçıldı

Fuel Oil yerlere saçıldı

Sorumsuzluğun, kural tanımazlığın adeta normal hale geldiği Diyarbakır'da , bunlara son örnek merkez Yenişehir ilçesi Ofis Ekinciler Caddesi'nde yaşandı.

A+A-

DİYARBAKIR-Çevre kirliliğinin en fazla olduğu şehirlerin başında gelen Diyarbakır'da kış hazırlıkları sırasında büyük sorumsuzluk yaşanıyor. Merkez Yenişehir ilçesi Ofis Ekinciler Caddesi'nde bulunan yurt binasına kaliofer yakıtı olarak kullanılan full oilin aktarımı yapılırken, hortumların yanlış bağlanması sonucu   akaryakıt   kaldırıma ve yerlere saçıldı.

Henüz doğalgaza geçmeyen Mehmet Akif Ersoy Erkek Öğrenci Yurdu'nun kalorifer yakıtını karşılamak için getirilen fuel oilin boşaltılması sırasında skandal görüntüler yaşandı. İnsanların yaya olarak kullandığı kaldırıma ve cadde ortasına kadar ilerledi.
 
CADDE VE KALDIRIM SİYAHA BOYANDI
 
Kaldırımdan caddeye kadar taşan ve etrafa yayılan siyah katran ortalığı berbat bir hale getirdi. Kimse üzerine basmamaya çalışsa da, cadde simsiyah bir görüntü aldı.

Şehrin en işlek caddesindeki bu görüntü şok yaratırken, firma daha sonra talaş döküp paslarla temizlemeye çalıştı. Şikayetlere rağmen ,kirliliğe neden olan yakıtın temizlenmesi ve buna neden olan firmaya ceza verilmesi için belediyenin çalışma yapmaması tepki çekti. Bu görüntü trafiğin sıkışmasına neden olurken, kaldırımı bir süre kullanamayan vatandaşlar hem belediyeye hem de firmaya tepki gösterdi.