1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fuarın yıldızı Diyarbakır
Fuarın yıldızı Diyarbakır

Fuarın yıldızı Diyarbakır

İzmir'de düzenlenen Travel Turkey Turizm Fuarında Diyarbakır standına yoğun ilgi gösterildi.

A+A-

Ziyaretçiler, turizm profesyonelleri ve İzmir'de faaliyet gösteren Diyarbakır dernekleri tarafından ziyaret edilen stantta Diyarbakır Valiliği tarafından basımı sağlanan gezi rehberi, brosör ve kitapçıklar ile Diyarbakır'a özgü yöresel tatlardan pestil, ceviz sucuğu, çörek, örgü peyniri, badem ezmesi gibi ürünlerin sunumu yapılıyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Karadağ Sürdürülebilir Kalkınma ve Turizm Bakanı Predrag Sekulic, İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy tarafından açılışı gerçekleştirilen fuarda Bakan Günay ve beraberindekiler açılış ve etkinliklerin sunumundan sonra fuarı dolaştılar.

GÜNEY DİYARBAKIR STANDINDA

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, birçok İl Valisi ve beraberindekiler fuarda Diyarbakır standınğ gezdiler. Stantta Vali Yardımcısı Mustafa Can, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Tevfik Arıtürk tarafından karşılanan Bakan Günay “Diyarbakır'da Turizm altyapısının geliştirilmesi, tanıtım ve kültürel mirasın korunması adına son zamanlarda yapılan çalışmalar kentin turizmde önemli bir sıçrama yaşamasını sağladı. Bu çalışmalarda Diyarbakırın çok yakın zamanda ülke turizminde önemli bir yere gelmesini sağlayacağından hiç şüphem yok” dedi.

Bakan Günay, Diyarbakır yöresel lezzetlerinin ikram edildiği stanttan tüm Diyarbakırlılara selam ve muhabbet dileklerini sunarak ayrıldı. Diyarbakır'daki program yoğunluğundan ötürü açılışa katılamayan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, ikinci gün Diyarbakır standına  gitti. Toprak, gelen konukları ve turizm profesyonellerini karşılayarak Diyarbakır Turizmi üzerine sohbetlerde bulundu.

Pazar gününe kadar sürecek olan fuarda Diyarbakır standında her gün farklı lezzetler sunularak tanıtım çalışmaları yapılıyor.