1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fuarda Baydemir'e büyük ilgi
Fuarda Baydemir'e büyük ilgi

Fuarda Baydemir'e büyük ilgi

'Farklılıklar bir aradayken zenginlik olur' Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir fuarda açılan çeşitli kentlerin stantlarını dolaştı. Yoğun bir ilgi ve sevgi seliyle karşılanan Baydemir, her bir kentin ayrı güzelliğinin olduğunu ve bu far

A+A-

Uluslar arası Seyahat ve Turizm Fuarı EMİTT devam ederken Baydemir beraberinde Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Genel Sekreteri Metin Kılavuz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alican Ebedinoğlu, Diyarbakır Ticaret Odası Meclis Başkanı Burhan Sümer ve Kültür ve Turizm Daire Başkanı Muharrem Cebe ile birlikte stantları ziyaret etti.

İlk önce Amasya standına giden Baydemir'e Amasya elması ikram edildi. Ardından Çanakkale'ye giden Baydemir ve beraberindekilere Çanakkale'yi simgeleyen plaket ve şapka verildi.

Rize stantında Rize Vali Yardımcısı Şerif Aygör tarafından karşılanan Baydemir'e Rize'nin el dokuması şal hediye edildi. Yozgat standında testi kebabı ikram edilen Baydemir, Trabzon standında çay içti. Bir yurttaşın Baydemir'e sarılarak, gözyaşlarına hakim olamayınca duygulu anlar yaşayan Baydemir, “Barış için hep birlikte çaba sarf edeceğiz” dedi.

Ertaş'ın türküsüne eşlik etti

Gittiği her stantta büyük ilgiyle karşılanan Baydemir, Batman'da erbaneler eşliğinde halay çekerken Van standında otlu peynir ve ekmek yiyerek hediye edilen kilimi aldı. Baydemir, Kırşehir standında ozanların Neşet Ertaş'tan söylediği “Yalan Dünya” adlı türküsüne eşlik etti. Baydemir daha sonra Hakkari standında Vali Mustafa Toprak ile birlikte bal ve ceviz ikram edilen Baydemir Çanakkale standında üzüm suyu içti.

Farklılıklarımız zenginliğimiz

Konya standında Mevlevilik ve kentin tarihi ve kültürel zenginliklerine ilişkin bilgi alan Baydemir, her bir kentin ayrı güzelliğinin olduğunu ve bu farklılıkların bir aradayken birer zenginlik olduğunun altını çizdi. Başkanlar daha sonra Siirt, Bitlis, Mardin, Midyat, Malatya, Elazığ, Erzincan stantlarını dolaştı.

HABERE YORUM KAT