1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fransız ataşeden Büyükşehir'e ziyaret
Fransız ataşeden Büyükşehir'e ziyaret

Fransız ataşeden Büyükşehir'e ziyaret

Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği İdari ve Kurumsal İşbirliği Ataşesi Sabine Raczy-Bili, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Hafize İpek'i ziyaret ederek, “Aile içi şiddet” konusunda Diyarbakır'da bir sempozyum yapmak istediklerini bildirdi.

A+A-

Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği İdari ve Kurumsal İşbirliği Ataşesi Sabine Raczy-Bili ile Bilimsel ve Üniversitelerarası İşbirliği Sorumlusu Jerome Lagoutte, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hafize İpek'i ziyaret etti. Ataşe, kendisinin Fransa'da daha önce hakimlik yaptığını, aile içi şiddetle ilgili de çalışmaları olduğunu belirterek, Diyarbakır'da aile iç şiddetle mücadele konusunda bir sempozyum yapmak istediklerini bildirdi.

Başkanvekili Hafize İpek de kadına yönelik her ülkede her sistemde şiddet bulunduğunu belirterek, Diyarbakır'da kadına yönelik şiddet konusunda ciddi bir farkındalık olduğunu söyledi. İpek, Fransa'nın başkenti Paris'te üç Kürt kadın siyasetçiye yönelik cinayetlerin hala kamuoyunu tatmin edecek şekilde aydınlatılmamış olmasından duydukları üzüntüyü de dile getirdi. Bağlar Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi'nin kadın sığınma evlerinin bulunduğunu, aile içi şiddetti önlemek için toplu iş sözleşmelerine caydırıcı maddeler eklediklerini belirten İpek, aile içi şiddeti önlemek için sempozyum dahil pek çok çalışmaya destek verebileceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT