1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Flaş gelişme: 'TFF acilen toplandı'
Flaş gelişme: 'TFF acilen toplandı'

Flaş gelişme: 'TFF acilen toplandı'

DİYARİNSEİS.ORG - ÖZEL HABER -Diyarbakırspor'un liglerden çekilmesi, Türkiye kamuoyu gündemine bomba gibi düştü.

A+A-
Yeşil-Kırmızılı ekibin liglerden çekilmesi ve bölgedeki bir çok kulübününde bu eyleme desteklerini açıklaması TFF'yi harekete geçirdi.
 
Diyarbakırspor'a karşı yıllardır uygulanan ve artık sistematik olduğu düşünüklen haksızlılara karşı bugün Diyarbakır'da büyük bir protesto düzenleniyor. Kentteki tüm STK, Ticaret Odaları, Amatör Kulüpler, diğer Proffesyonel Kulüplerinde bu eyleme katılarak destek verecekleri kaydedildi. Ayrıca alternatif lig kurulması yönünde kulüplerin konuyu acile toplanarak masaya yatıracakları, TFF'ye artık bu konuda hiç bir güvenin kalmadığı öğrenildi.
 
Diyarbakırspor'un Liglerden çekildiği ve TFF'ye güvenilmediği için itirazdada bulunulmayacağını açıklamasının ardından az önce elimize ulaşan son bilgiere göre TFF'nin tutuştuğu ve bu konu ile alakalı acil toplanacağı öğrenildi.
 
TFF'DEN ELİMİZE ULAŞAN SON BİLGİ
 
Bilindiği üzere 18 Mayıs Pazartesi günü Diyarbakır\'da oynanan Yeni Diyarbakır A.Ş.- Denizli Büyükşehir Belediyespor Spor Toto 3. Lig Play-Off müsabakası, maçın son dakikalarında yaşanan olaylar nedeniyle, skor 1-1\'ken hakemi Hüseyin Sabancı tarafından tatil edilmiştir. İlgili müsabakanın sonucu ile ilgili karar, TFF Yönetim Kurulu\'nun bugünkü toplantısında alınacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır. 
 
Sitemize gönderilen açıklamada "Müsabakanın ardından çeşitli medya kuruluşlarında Yeni Diyarbakır A.Ş.\'nin ligden çekildiği iddiası yer bulmuştur. Türkiye Futbol Federasyonu\'na konuyla ilgili Yeni Diyarbakır A.Ş.\'den bir yazı ulaşmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız. 
 
Futbolun öncelikle bir oyun olduğu gerçeğinden hareketle, futbol oyun kuralları çerçevesinde tüm liglerimizde son haftaların tamamlanmasının Federasyonumuzun en önemli önceliği olduğunu bir kez daha hatırlatır, Play-Off turlarında mücadele eden tüm kulüplerimize başarılar dileriz."
 
YASAL UYARI BU HABER SİTEMİZ ÖZEL HABERİDİR... KAYNAK BELİRTİLMEDEN KULLANILMAZ..

HABERE YORUM KAT