1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Flamalar birbirine karıştı
Flamalar birbirine karıştı

Flamalar birbirine karıştı

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde geçen hafta aralarında kavga çıkan ve 16 kişinin yaralandığı BDP ile Hüda-Par'ın seçim propaganları çin astıkları flamalar birbirine karıştı.

A+A-
Partileşen ve 30 Mart'taki yerel seçimlere özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde girme kararı alan Hüda-Par ile BDP'liler arasında rekabet yaşanıyor. Geçen hafta Lice'de her iki partinin üyelerinin bıçaklı, taşlı ve sapalı kavgasında 16 kişi yaralanmış, bazı araçlar yakılarak tahrip edilmişti. Lice'de kendilerine saldırıldığını iddia eden Hüda-Parlı'lar Cuma namazından sonra kentin en kalabalık yerlerinden biri olan merkez Sur İlçesi'nde BDP'yi protesto gösterisi yaptı.
 
PARTİ FİLAMALARI KARIŞTI
 
BDP ile Hüda-Parlı'lar arasında eskiye dayanan gerginlik devam ederken, kent merkezinin bir çok noktasında seçim bürolarının birbirine yakın olması dikkat çekti. Dağkapı Semti'nde BDP'liler caddeyi boydan boya parti flamalarıyla süslerken, Hüda-Parlı'lar da gecikmeden aynı yere kendi flamalarını astı. Seçim çalışmaları sırasında sık sık karşı karşıya gelen BDP ile Hüda-Parlı'ların caddeleri süsleyen seçim flamaları ise birbirine karışarak ilginç görüntü oluşturdu.
 
Vatandaşlar ise seçimlerin demokratik bir zeminde geçmesini, iki partinin de herhangi bir provokasyona alet olmadan ve gerginlik çıkarmadan seçim çalışmalarını yürütmesi gerektiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT