1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fitre miktarı açıklandı
Fitre miktarı açıklandı

Fitre miktarı açıklandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Müftüsü Mesut Örnek, 2014 yılı fitre miktarının Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 10 lira olarak belirlendiğini söyledi.

A+A-
Örnek, Ramazan ayında verilecek fitre miktarının kişi başı 10 lira olduğunu belirterek, "Müslüman'ın orucu muallakta kalır, fitresini verdiği zaman orucu kabul olur" hadisini hatırlatarak fitre vermenin önemini vurguladı.
 
Ramazan ayı nedeniyle müftülük olarak ilçede gerçekleştirilecek Ramazan programını da değerlendiren Örnek, "İlçe merkezi ve köylerimizdeki bütün camilerimizde ve ilçemiz merkezinde yeni yerleşime açılmış sitelerde oluşturulan mescitlerde bizzat müftülüğümüzün görevlendirdiği imam-hatipler tarafından beş vakit namazlar ile mukabele, vaaz ve teravih hizmetleri verilecektir.
 
Bütün cami ve mescitlerimizde görevlilerimiz tarafından verilecek vaazlar ve ilmihal dersleri ile cemaatimizin ihtiyacı olan dini bilgiler sunulacaktır. Müftülüğümüzce her zaman olduğu gibi vatandaşlarımızın dini soruları cevaplandırılacaktır. Ramazan ayı, rahmet ve merhamet ile her türlü hayrı ve ibadeti paylaşmanın, gönüllerde kardeşlik duygularını perçinlemenin en önemli vesilesidir. Bütün vatandaşlarımızın Ramazan ayını tebrik ederim" dedi. 
 
(ET-YRT-Y)
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT