1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fişi onlar çekti
Fişi onlar çekti

Fişi onlar çekti

Büyük umut bağladıkları destek gecelerinde umduğunu bulamayan kayyum heyeti, transfer dönemi bittikten sonra kongre kararı alarak Diyarbakırspor'un bitişini ilan etti. Takımın kalan maçlara çıkmayarak ligden ihracı gündemde.

A+A-

DİBE VURMUŞTU,FİŞİ ÇEKTİLER

Diyarbakırspor'a 3 ay önce mahkeme tarafından atanan kayyum,tepki çeken uygulamalarıyla son 4-5 yılda maddi olarak sömürülen,sportif olarak da dibe vuran kulübün adeta fişini çekti.

Büyük umut başladıkları destek gecelerinde hayal kırıklığına uğrayan,transferi açmaya çalışmak yerine eldeki önemli futbolcuları da akıllara ziyan rakam ve yöntemlerle elden çıkaran kayyumun son marifeti,ligde kalmak için tüm umutlar tükendikten sonra kongre kararı almak oldu.

SON MAÇI YARIN OLABİLİR

 Şubat'ın sonunda yapılacak kongre aşamasından olumlu sonuç çıkması beklenmiyor. Teknik heyetin istifasından sonra sorunların iyice derinleştiği ve futbolcuların aylardır para alamadığı kulüpte kalan maçlara çıkılmayarak takımın ligden ihraç olması gündemde.

Yarın İzmir'de oynanacak Altınordu maçına çıkacak olan takım,deplasman masrafları karşılanmazsa maçlara çıkamayacak. Daha önce Maltepe maçına çıkmadığı için de ihraç olacak.

BU NASIL ÇABA HARCAMAKSA (!)

Yaklaşık 3 ay önce Diyarbakır 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'nce Diyarbakırspor'a kayyum olarak atanan Uğur , Diyarbakırspor'un geçmiş yıllardan borçları nedeniyle büyük sıkıntı yaşandığını belirterek, ellerinden geleni yapmalarına rağmen başarılı olamadıklarını söyledi. Uğur,şu ana kadar otel ve uçak parası bulamadıklarını,takımın yarınki maç için İzmir'e gidemediğini ifade etti.

TRT Spor'a konuşan  Uğur,"45 yıllık geçmişe sahip kulübün sıkıntısını aşması için çok büyük çaba sarf ettim. Ancak gerekli desteği bulamayınca bu çabalarım yetersiz kaldı. Bunun sonucunda 23 Şubat 2013 günü kulüp binasında saat 10.00'da kongre yapılması yönünde karar aldım. Bu süre içerisinde kulübe talipli olan çıkmadı. 23 Şubat'taki genel kurulda yönetime talipli çıkmazsa bir hafta sonra aynı yerde genel kurul yeniden yapılacak. Onda da yönetim oluşmazsa Diyarbakır 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne gidip, kayyum görevini iade edeceğim.

'BU VEBALİN SORUMLUSU BİZ DEĞİLİZ'

Takımın yarın Altınordu ile deplasmanda maçı var ama uçak ve otel parası bulamadık. Bu yüzden şu ana kadar gönderemedik. Bugün bu sorunu çözemezsek takım maça gidemeyecek ve ligden ihraç edilecek. Bu vebalin sorumlusu da biz olmayacağız. Vali,belediye başkanları,siyasiler ve iş adamları duyarsız. Herkes Diyarbakırspor'un bitmesini istiyor. Bu konuda sanki gizli kararlar alınmış gibi. Diyarbakır'da 10 iş adamı bir araya gelse bu iş çözülecek,kulüp yaşatılacak ancak kimse bunu yapmak istemiyor.” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT