1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fırınlarda bayram yoğunluğu yaşanıyor
Fırınlarda bayram yoğunluğu yaşanıyor

Fırınlarda bayram yoğunluğu yaşanıyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Silvan ilçesindeki fırınlarda bayram yoğunluğu yaşanıyor.

A+A-

Özellikle bayramın yaklaşmasıyla birlikte fırınlarda yoğunluk yaşandığını belirten fırın ustası Ferman Biter, bayramın yaklaşması ile birlikte vatandaşların fırınlara akın ettiğini söyledi.

Biter, "Bu da bizim açımızdan hem iyi hem de kötü bir durum. Siparişleri yetiştirmekte zorluk çekiyoruz. Sabahtan akşama kadar çalışıyoruz. Bir de sıcağın boğucu bir etkisi var. Bu sıcakta çalışmak bizi baya zorluyor. Özellikle ramazan pidesine büyük bir ilgi var.

Diğer bayramlara oranla bu bayram çok büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Yoğunluk yüzünden iftarımızı burada açmak zorunda kalıyoruz. Gece yarısı bile bizi arayıp ekmek isteyen vatandaşlarımız oluyor. Sadece çalıştığım iş yerindeki fırında bu yoğunluk yok.

 

Silvan’ın bütün fırınlarında bu yoğunluk yaşanıyor. Bazen siparişlerimizi bile yetiştiremediğimiz zamanlar oluyor. Bundan bir iki gün sonra Silvan’da bayramlarda gelenek haline gelen çörek siparişleri başlayacaktır.

Vatandaşlar evde yoğurup şekil verdiği hamuru bize getirecek. Biz de burada fırınlara atacağız. Zaten bir yoğunlukla karşı karşıyayız. Bir de çörek siparişleri gelirse yetiştirememekten endişeleniyoruz. Bu da açıkçası bizim kara kara düşünmemize neden oluyor. Sadece bu günleri atlatmayı dört gözle bekliyoruz" dedi.


(İHY-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler