1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fırat Anlı Güney Kore'ye gitti
Fırat Anlı Güney Kore'ye gitti

Fırat Anlı Güney Kore'ye gitti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, 11-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 7. Dünya Su Forumu'na katılmak üzere Güney Kore'ye gitti.

A+A-
Foruma, Türkiye'den de 40 belediye başkanı ve belediye yöneticisi katılıyor.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, 7. Dünya Su Forumu katılmak üzere Güney Kore'ye gitti.
 
Birleşmiş Milletler HABİTAT, Küresel Şehirler Ağı (ICLEI), Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı'nın (UCLG) da aralarında bulunduğu çok sayıda kurum tarafından organize edilen toplantıya, Eş Başkanımız Fırat Anlı, DİSKİ Genel Müdürümüz Zülküf Karatekin'in yanı sıra Türkiye'den 40 belediye başkanı, belediye başkan vekili, su ve kanal hizmetleri genel müdürleri ile belediye genel sekreterleri katılıyor.
 
11-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği tarafından da desteklenen 7. Dünya Su Forumu'nda, “Yerel Şehir Su Meseleleri”, “Şehirlerde Su İşlerinin Son Durumu”, “Entegre Şehir Suyu Yönetimi İçin Diyalogları Sağlamlaştırmak”, “Ev Sahibi Şehirlerin Su Endüstrisi Politikası, Günlük Maksimum Yük Uygulaması”, “Çok Dereceli Yönetim Ve Uygunlaştırılmış Mali Politikalar Yoluyla Sürdürülebilir Su Yönetimi”, “Pratikte Şehir Su Yönetimi”, “Su Kalitesi, Atık Su Ve Ekosistem Yönetimi”, “Şehircilik Ve İklim Değişikliği”, “Sürdürülebilir Su Ve Temizlik Hizmetleri İçin Eşlerarası Ortaklık” gibi konular ele alınacak. Program boyunca çok sayıda dile simültane çeviriler de yapılacak.

HABERE YORUM KAT