1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Filmmor Kadın Filmleri Festivali 16-17 Nisan’da Mardin’de
Filmmor Kadın Filmleri Festivali 16-17 Nisan’da Mardin’de

Filmmor Kadın Filmleri Festivali 16-17 Nisan’da Mardin’de

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikalar Daire Başkanlığı tarafından desteklenen 14.Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 16-17 Nisan’da Sine Mardin’de izleyici ile buluşacak.

A+A-

"Kadın Dayanışması Yaşatır" sloganı ile 14. yolculuğuna 12 Mart'ta İstanbul'da başlayan Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 16-17 Nisan tarihlerinde Mardin’de olacak. Sinemardin’de gösterilecek olan film programlarında Kadın Dayanışması Yaşatır bölümünden Maryam Ebrahimi ve Nima Sarvestani’nin yönettiği Parmaklıklar Ardında Burkasız filmi, Deepa Dhanraj’ın yönettiği Kadınların Adaleti filmi ve Ilse van Velzen ve Femke van Velzen’in yönettiği Satılık Adalet filmi izleyiciyle buluşacak.  

Kadınların Sineması bölümünden Leyla Toprak’ın yönettiği Uzak Mı filmi, Lucia Valverde’nin yönettiği Sıcak Hava Dalgası, Belmin Söylemez’in ustası Bilge Olgaç’ı anlattığı belgeseli Bilge ve Öğrencisi filmi Mardin programında yer alacak. Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Kadınların Sineması bölümünden yönetmenliğini Diana Nava’nın yaptığı Coria ve Deniz ve Baran Reihani’nin yönettiği Binlercesinden Biri filmi ile festivalin klasikleşmiş bölümlerinden olan Kendine Ait Bir Cüzdan bölümünden Stella Kyriakopoulos’un yönettiği Volta filmi gösterilecek.
Ayrıca, gösterimde Ana Murugarren’ın yönettiği Üç Yalan ve Sarah Gavron’ın yönettiği Diren flimleride izleyici ile buluşacak. 

14.Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali programı şöyle: 

16 Nisan Cumartesi, saat 12.00’de Bilge ve Öğrencisi / Uzak mı filmi,  Sıcak Hava Dalgası, Patlat Şehri, Binlercesinden Biri ve Volta filmleri gösterilecek. 

14:00 Coria ve Deniz 

16:00 Satılık Adalet 

18:00 Kadınların Adaleti 

17 Nisan Pazar Günü ise şöyle: 

12:00’de Parmaklıklar Ardında Burkasız 

14:00’te Üç Yalan 

16:00’da Diren filmleri izleyici ile buluşacak. 

18:00’de Söyleşi-Kapanış 

HABERE YORUM KAT