1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Filmekimi 25-27 Ekim'de Diyarbakır'da
Filmekimi 25-27 Ekim'de Diyarbakır'da

Filmekimi 25-27 Ekim'de Diyarbakır'da

Filmekimi, 25-27 tarihlerinde Ninova Prestige Sineması'nda Diyarbakırlı sinemaseverlerle buluşuyor.

A+A-

 İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, İstanbul'da 12. kez gerçekleştirilen Filmekimi, 25-27 tarihlerinde Ninova Prestige Sineması'nda Diyarbakırlı sinemaseverlerle buluşuyor.

İKSV'nin Vodafone FreeZone sponsorluğunda yaptığı Filmekimi, aralarında usta yönetmenlerin son yapıtlarının da bulunduğu çoğu ödüllü filmleri izleyicilerin karşısına çıkarıyor. Zengin programıyla Filmekimi, Ari Folman, Coen Kardeşler, Asghar Farhadi, Hirokazu Kore-eda, François Ozon, Onur Ünlü gibi saygın yönetmenlerin son filmlerini izleyicilerle buluşturuyor.

Sinemanın en iyi ve en güncel örneklerini Türkiye'nin dört bir yanına eriştirmeyi hedefleyen Filmekimi kapsamında her yıl İstanbul'un yanı sıra altı şehirde gösterimler düzenleniyor. Bu yılki Filmekimi'nin İstanbul, İzmir, Ankara ve Trabzon'da Ekim ayının başında düzenlenmiş ve seyircilerden büyük ilgi görmüştü. Filmekimi'nin bu yılki son durakları 25-27 Ekim tarihleri arasında Diyarbakır ve Gaziantep olacak. Filmekimi'nin Gaziantep ayağı Sinepark Nakıp Ali, Diyarbakır ayağı ise Ninova Prestige sinemalarında düzenlenecek.

Filmekimi'nin Diyarbakır ayağının tam 7, indirimli 5 TL üzerinden satılan biletleri biletix.com adresinin yanı sıra, hizmet bedeli olmaksızın Ninova Prestige Sineması'ndan temin edilebilecek.

HABERE YORUM KAT