1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Film izler gibi çatışma izlediler
Film izler gibi çatışma izlediler

Film izler gibi çatışma izlediler

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yoğun çatışmalar devam ederken vatandaşlar, yüz metre ötelerindeki çatışmayı film izler gibi izledi.

A+A-

Çatışma anı bölgede bulunan İHA kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde 15 Mart’ta PKK'lılarla çıkan çatışmada bir polisin şehit edilmesinin ardından başlatılan sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Kaynartepe Mahallesi’nin tamamında devam eden sokağa çıkma yasağında bugün Nükhet Coşkun Caddesi üzerinde polise ateş açıldı. PKK'lıların saldırısına anında cevap verilirken, boş cadde silah sesleriyle yankılandı.


Bu sırada olay yerinden geçen bir şüpheli, polis tarafından duvara yaslatılarak arandı. Çatışmalar nedeniyle evlerini terk eden vatandaşların çıkışlarına, eşyaları polis tarafından didik didik arandıktan sonra izin verildi. Nükhet Coşkun Caddesi üzerinde bulunan çok sayıda sokağa, parke taşları ve tahtalardan barikat yapılması dikkat çekti.


Öte yandan, Koşuyolu Dörtyol semtinde toplanan bir grup vatandaş, yüz metre ötelerindeki Nükhet Coşkun Caddesi üzerinde çıkan çatışmayı film izler gibi izledi. Polisin dağılın anonsuna uymayan vatandaşlar, canlarını tehlikeye koyarak çatışma anını izlerken, sıcak çatışma anı saniye saniye İHA kameraları tarafından kaydedildi. 


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT