1. HABERLER

  2. SPOR

  3. FIFA'dan KKTC'yi üzen cevap!
FIFA'dan KKTC'yi üzen cevap!

FIFA'dan KKTC'yi üzen cevap!

Kıbrıslı Türk futbol takımlarının, yurt dışındaki takımlarla dostluk maçı yapması konusundaki talebinin FIFA tarafından reddedildiği açıklandı.

A+A-

FIFA Basın Bölümü tarafından, Kıbrıslı Türk futbol takımlarının, yurt dışındaki takımlarla dostluk maçı yapması konusunda dün Politis gazetesine internet aracılığıyla gönderilen açıklamada, Kıbrıs Türk futbol takımlarının, uluslararası bir faaliyet gerçekleştirmesi için önce Rum Futbol Federasyonu'ndan (KOP) onay alması gerektiği belirtildi.

Gazete FIFA'nın, sadece KOP'un onayından değil, Kıbrıs Türk futbol takımları ile kulüplerinin KOP ile bağlantısından da bahsettiğini belirtti. Habere göre FIFA Basın Bölümü, Kıbrıs Türk tarafına 31 Temmuz'da öneride bulunulduğunu teyit ederken, bu aşamada bu konuda fazla ayrıntı vermelerinin söz konusu olmadığını, ancak önerinin, "FIFA ve UEFA üyesi olan KOP'a katılmak isteyen Kıbrıs Türk kulüplerinin, bu müsabakalar için KOP tarafından yetki verilmesi koşuluyla yabancı takımlarla dostluk maçı yapabileceklerinden bahsettiğini" belirtti.