1. HABERLER

  2. SPOR

  3. FİFA para ya da uzlaşma istiyor
FİFA para ya da uzlaşma istiyor

FİFA para ya da uzlaşma istiyor

Bu sezon BAL Liginde oynamak ve liglere dahil olmak için mücadele veren Diyarbakırspor'un karşısına her gün yeni bir sorun çıkıyor.

A+A-

Yeni yönetim liglere katılmak için gerekli olan teminatı yatırdıktan sonra gündemde olan en büyük sorun FİFA sorunu.

FİFA'nın , 2009-2010 sezonunda sözleşme yapılmadığı halde yapılan özel protokolü esad alarak Togo asıllı Ahodike'ye transfer ücretini ödemediği gerekçesiyle 60 bin euro ceza verdiği Diyarbakırspor için tehlike çanları çalmaya devam ediyor. 1 ay içinde bu para yatırılmazsa veya uzlaşma yoluna gidilmezse FİFA,ikinci bir kararla Diyarbakırspor'u Süper Amatör Ligi'ne düşürecek.

BÜYÜK TEHDİT İÇİN GERİ SAYIM

Diyarbakırspor'un Süper Lig'de mücadele ettiği 2009-2010 sezonunun devre arasında transfer edilmesi istenen Togo asıllı Fransa vatandaşı Euloge Ahodikpe, formasını giymediği Diyarbakırspor'a FIFA aracılığıyla 60 bin Euro para cezası göndermişti. Yeşil kırmızılı takımla idmana ve maça çıkmayan yabancı futbolcu, resmi sözleşme imzalamadığı kulüple, yaptığı özel protokol nedeniyle bu paranın kendisine ödenmesi için FIFA'ya başvurduğu için bu karar çıkmıştı.

YA PARA ÖDEME YA DA UZLAŞMA

TFF aracılığıyla kulübe gönderilen yazıda, kulübün 60 bin Euro ödemeye mahkum edildiği ifade edilirken, Diyarbakırspor, Ahodikpe için kararlaştırılan parayı 45 gün içinde ödemediği takdirde, -6 puanla başlayacağı Bölgesel Amatör Ligi'nden Süper Amatör Ligi'ne düşürülecek. Bu sürenin 15 günü geride kalırken, kalan 1 ay içinde sorun çözülmezse alt lige düşürülme şoku yaşanacak. Yönetimin 120 bin TL tutarındaki rakamı ödemek veya uzlaşma yoluna giderek zaman kazanmak için çare aradığı öğrenildi.

HABERE YORUM KAT