1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fevzi Çakmak Orta Okulu Müzik Korosu
Fevzi Çakmak Orta Okulu Müzik Korosu

Fevzi Çakmak Orta Okulu Müzik Korosu

“Bizim Çocuklar ve Barışcan” Programında bu hafta “Fevzi Çakmak Orta Okulu Müzik Korosu” birbirinden güzel türküler seslendirdi.

A+A-
Koroyu Müzik Öğretm eni Bedii Yoluk hazırladı ve yönetti.. Programda ayrıca Barışcan sevilen şarkılarını seslendirdi. Bu hafta yine her zaman olduğu gibi Haberler, haftanın Atasözü , Haftanın Deyimi, Kukla Gösterisi ve Resim ve El İşleri bölümü yine çok ilgi çekti.
 
Bu hafta ; Haftanın Atasözü: “Müzik Ruhun Gıdasıdır” , Haftanın Deyimi; “Şarkı Tutturmak “ oldu. Programın Kuklası İbiş ise eğlenceli türkü denemeleriyle programa renk kattı. Resim ve El İşleri masasına konuk olan öğrenciler ise yaptıkları çalışmaları izleyenlerle paylaştılar..Okul korosu ise Kazancı Bedii'nin de torunu olan Müzik Öğretmeni Bedii Yoluk'un hazırladığı koro dinletisi ile izleyenlere bir müzik ziyafeti verildi.
 
“Bizim Çocuklar ve Barışcan” programı her hafta cumartesi saat 10:30'da canlı , Pazar günleri ise aynı saatlerde tekrarı yayınlanıyor. Aşağıdaki linklere tıklayarak programın video ve görsellerine ulaşabilirsiniz.
 
Program Diyarbakır Söz Tv'de Cumartesi saat 10:30'da Canlı, Pazar günleri aynı saatlerde tekrarı yayınlanıyor.
 
(Diyarinsesi.org Barışcan)

HABERE YORUM KAT