1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. FETÖ’nün bir kaynağı daha çökertildi
FETÖ’nün bir kaynağı daha çökertildi

FETÖ’nün bir kaynağı daha çökertildi

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) Diyarbakır’da büyük bir darbe vuruldu. FETÖ/PDY’ye finansal destek sağladıkları belirtilen, Kimse Yok mu Derneği’ne baskın düzenlendi.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda belge, bilgisayar ve hard diske el konuldu. Operasyon sırasında derneğe ait ve kaçak olduğu tespit edilen bir kız yurdu da mühürlendi.
 
Yasal veya yasa dışı dinleme, izleme, raporlarla elde ettiği bilgileri tehdit-şantaj olarak kullanarak devletin bütün anayasal, güvenlik, mülki ve adli yapısını ele geçirme, aynı zamanda uluslararası düzeyde büyük, etkili bir siyasi ve ekonomik güç haline gelme amacında olan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) Diyarbakır’da şok baskınlar sürüyor.
 
Derneğin Bilgisayarlarına El Kondu
 
Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince dün sabah saatlerinde FETÖ/PDY örgütünün finans ayaklarından biri olan Kimse Yok mu Derneği’ne baskın düzenlendi. Operasyonda çok sayıda belge, bilgisayar ve hard diske el konuldu.
 
Kaçak Kız Yurdu Kapatıldı
 
Operasyon sırasında derneğe ait bir kız yurdu tespit edildi. Güvenlik güçlerinin haber verdiği Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı çalışmada yurdun kaçak olduğu ortaya çıktı. Kaçak yurt yetkililer tarafından kapatıldı. Polisin, Kimse Yok Mu Derneği ve bağlantılı oldukları yapılarla ilgili olarak araştırmasını sürdürürken, FETÖ’ye yönelik yeni operasyonlar da bekleniyor.

 

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT