1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fetöcüler halen kritik görevlerde
Fetöcüler halen kritik görevlerde

Fetöcüler halen kritik görevlerde

Darbe girişimi sonrası başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Diyarbakırda da bir çok kişinin gözaltına alındığı ve gözaltıların da devam edileceği öğrenildi.

A+A-

Diyarbakır’daki sağlık kuruluşlarına hakim olan FETÖ/PDY mensup kişilerin halen görevde bulunmaları FETÖ/PDY destek sunmaları kamuoyu ve halkın tepkisine neden oluyor.

Devletimizin uzun süreden beri mücadele ettiği bu örgüt mensuplarının kendilerini deşifre etmeden sağlık içerisindeki örgütlenmeleri de halen devam edildiği öğrenildi.

Bütün bu süreçlerin farkında olan Diyarbakır KHB genel sekreterliğinin de, bu örgüt mensuplarının çalışmalarına göz yummanın yanı sıra atanmaları içinde destek sunduğu iddia edilmektedir. Bu kişilerin halen başta , başhekim ve başhekim yardımcılığı, müdür ve müdür yardımcılığı ile imza yetkilerinin bulunduğu sağlık kurulları gibi komisyon başkanlıkları görevlerinin devam ettiği de gelen iddialar arasında yer almaktadır.

Geçmiş dönemlerde Diyarbakır KHB genel sekreterliğince referans olunarak üst düzey idari kadrolara getirilen yöneticilerin FETÖ/PDY’ye mensup üniversitelerle bağlantısının çıkması sonucu istifa etmek zorunda kalmalarına rağmen ve bu profesörlerin tekrardan idari görevlere getirilmesi için Diyarbakır kamu hastaneleri genel sekreterliğince Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanıyla bizzat görüşüldüğü de gelen iddialar arasında yer almaktadır.

HABERE YORUM KAT