1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. FETÖ yüzünden sahte 1 dolar satışları durdu
FETÖ yüzünden sahte 1 dolar satışları durdu

FETÖ yüzünden sahte 1 dolar satışları durdu

Türkiye'deki darbe girişiminin ardından gözaltına alınan FETÖ üyelerinin üzerinde, 1 dolarların çıkması, düğünlerde 'alatura' olarak atılan sahte dolarlara olan ilgiyi bitirdi.

A+A-

Diyarbakır’daki tarihi Çarşıya Şevıti’de düğün aksesuarlarının satıldığı dükkanları da etkiledi. Düğünlerde 'alatura' olarak saçılmak üzere alınan sahte 1 dolarlara artık kimse elini bile sürmüyor. 100'lük destesi 2,5 liradan satılan 1 dolarları tezgâhlarda görenler uzaktan bakmakla yetiniyor.

Darbe girişiminin ardından, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı askerler, kamu görevlileri ve iş adamlarının cebinden çıkan F serisi 1 dolarların, örgüt içindeki hiyerarşik yapıyı ortaya koyan şifreli mesajlar içerdiği öne sürüldü.

Bu nedenle Türkiye gündemine oturan 1 dolarlar, Diyarbakır’daki tarihi Çarşıya Şevıti’de düğün aksesuarlarının satıldığı dükkanları da etkiledi. Düğünlerde 'alatura' olarak saçılmak üzere alınan sahte 1 dolarlara artık kimse elini bile sürmüyor. 100'lük destesi 2,5 liradan satılan 1 dolarları tezgâhlarda görenler uzaktan bakmakla yetiniyor.

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT