1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fetö operasyonları Diyarbakır KHB'ne sıçrayacak
Fetö operasyonları Diyarbakır KHB'ne sıçrayacak

Fetö operasyonları Diyarbakır KHB'ne sıçrayacak

Sağlık'ta operasyonlar Diyarbakır'a sıçradı.

A+A-

SAĞLI BAKANLIĞI PARALEL İHANET ÇETESİNE GEÇİT VERMEYECEK
Paralel İhanet çetesi FETÖ üyesi olan Sağlık Çalışanları açığa alınacağı açıklandı.  Yıllarca ihanet içinde devletin bütün kademelerine sızan çeteye sürekli bilgi aktaran çalışanların hesap verme vakti geliyor.


SAĞLIK BAKANLIĞI KAPSAMLI BİR ÇALIŞMA YAPTI
Sağlık bakanlığında yapılan kapsamlı bir çalışma sonucunda, bugün itibariyle FETÖ/PDY mensup olan kişiler ilgili kurumlarından uzaklaştırılacağının başladığı öğrenildi. Görevden almaların tebliğ edilmelesine başlanılacağı gelen haberler arasında.

DİYARBAKIR KAMU HASTANELERİNDEKİ FETÖCÜLERİ TELAŞ ALDI
Devletimizin FETÖ/PDY mücadelesi sürerken özellikle son 2-3 yılından beri Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği'nde  çok ciddi yapılanma içersine girdikleri iddia edildi. Sağlık kuruluşlarının idari ve  hassas  birimlerine  FETÖ/PDY mensup kişilerin ataması yapılarak, daha güçlü bir ağ yapısı kurdukları belirtildi.

Son dönemlerde  Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Selahaddin-i Eyyübi Devlet Hastanesi ve diğer sağlık kuruluşlarının kritik birimlerine FETÖ/PDY mensup olan kişilerin görev yaptıkları gelen iddialar arasında.

Yapılan atamaların Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından özellikle referans edilerek yapıldığı öğrenildi. 

DİYARBAKIR SAĞLIKTA FETÖCÜLER OPERASYON SİNYALİ
Dün itibari ile  Diyarbakır Dicle Üniversitesinde, Diyarbakır Emiyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube ekiplerince yapılan operasyonda Rektör Ayşegül Jale Saraç gözaltına alınmıştı. Bazı rektörlük çalışanları operasyon esnasında gizlilik derecesi yüksek olan bazıevrakları imha etmek istediği gelen bilgiler arasındaydı. 

HABERE YORUM KAT