1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fethi Çokkeser dönemi resmen sona erdi
Fethi Çokkeser dönemi resmen sona erdi

Fethi Çokkeser dönemi resmen sona erdi

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor'da Çokkeser dönemi sona erdi. Diyarbakırspor'un bugün kendi evinde oynadığı Derincespor karşılaşmasının ardından taraftarın tepkisi sonrası son gelen bilgilere göre teknik direktör Fethi Çokkeser'in istifa ettiği öğrenildi.

A+A-
DİYARBAKIRSPOR'DA TEKNİK DİREKTÖR FETHİ ÇOKKESER VE EKİBİ İSTİFA ETTİ Diyarbakırspor'da bugün alınan Derincespor beraberliğinden sonra Teknik Direktör Fethi Çokkeser, ekibinde yer alan Ramazan Boşnak, Tacettin Verep ve Çağlar Özyurt'la birlikte görevinden istifa etti. Maçın ardında kulüp binasında futbolcular,yöneticiler ve personelle vedalaşan Çokkeser, sporda bu tür gelişmelerin doğal olduğunu ifade ederek, kendisine görev süresi boyunca destek veren herkese teşekkür etti. 
 
'FEYZİ BAŞKAN VE TARAFTARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ'
 
Çokkeser,”Geçen sezonun 21.haftasında devraldığım Diyarbakırspor'da tatlı ve acı günleri beraber yaşadım. Geçen sezon kaçırdığımız şampiyonluktan sonra bu sezon doğrudan şampiyon olmak için iyi bir kadro kurduk. Tüm çabalarımıza rağmen özellikle kendi sahamızdaki baskı ve stresi aşamadık. Yönetimin önünü açmak amacıyla ekibimde yer alan antrenör arkadaşlarımla beraber görevi bırakma kararı aldık. Diyarbakırspor'dan namağlup takımın teknik heyeti olarak ayrılıyoruz. Her zaman dediğim gibi giderken de tekrarlıyorum ki Feyzi İlhanlı bu kent için şanstır. Başarı için bize her türlü imkanı sundu. Tek başına olmasına rağmen maddi ve manevi olarak tüm fedakarlığı gösteren başkanımıza çok teşekkür ediyorum.
 
'BU TAKIM ŞAMPİYON OLACAKTIR'
 
Görev süremiz boyunca arkamızda duran yöneticilerimize ve zaman zaman tatsızlıklar yaşasak da Türkiye'nin en değerli taraftarları arasında gördüğüm Diyarbakırspor taraftarlarına teşekkür ediyorum. Bizim işimizde böyle ayrılıklar var. İşler kötü gidince birilerinin gitmesi gerekiyor.Gelinen noktada kan değişikliğinin takıma yarar sağlayacağını düşünerek bu kararı verdik. Ben inanıyorum ki Diyarbakırspor bu kadro ve imkanlarla şampiyon olacaktır. Dışarıdan da olsak Diyarbakırspor'un başarısı için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın. Herkese hakkımızı helal ediyoruz, lütfen herkes de bize hakkını helal etsin.” dedi.
 
YENİ TEKNİK DİREKTÖR ARAYIŞLARI BAŞLADI
 
Diyarbakırspor yönetimi istifayı doğrulayarak,”Bugüne kadar yaptıkları hizmetler için Fethi Çokkeser ve ekibine teşekkür ediyoruz. İstifa kararına saygı duyarak bundan sonraki yaşantılarında başarılar diliyoruz. Kendi sahamızda aldığımız beraberliklerle ciddi bir avantaj kaybına uğradık ancak lig yarışı devam ediyor. Takımımız yeni bir teknik heyet ve heyecanla yine şampiyonluğun en büyük adayı olacaktır. Yeni teknik heyet arayışlarına başlamış durumdayız. Resmi sitemizden bir açıklama yapılmadıkça ortaya atılan ve sosyal paylaşım sitelerinde yazılan isimlere itibar edilmemesini istiyoruz. En uygun isimle en kısa zamanda anlaşacağız.” İfadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT